Науковці Польщі та України досліджуватимуть спадщину Галицько-Волинського князівства

13:07, 22 грудня 2008

20 грудня в місті Дорогочині (Республіки Польща) завершилася Міжнародна наукова конференція з нагоди 755-ї річниці коронації там Данила Романовича. Організатори та учасники конференції - вчені Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Варшавського та Ягеллонського університетів (м. Краків) заявили про заснування міжнародної “Дорогочинської групи”. Вона має на меті дослідити не лише питаннями коронації Данила Романовича, а й спадщини Галицько-Волинського князівства й увічненням пам’ятних місць, пов’язаних з українською історією. Про це повідомили ZAXID.NET у прес-службі голови обласної ради Ігоря Олійника.

На його думку, подія у Дорогочині 755-ти річної давності, була кроком до Європейської інтеграції. А сама конференція, на переконання голови обласної ради, "стала прикладом інтеграції науки у Європу, у тому числі потужної української науки".

За повідомленням Надзвичайного і Повноважного Посла України в Республіці Польща Олександра Моцика, конференція у Дорогочині є знаковою подією, бо йдеться про важливу постать прадавньої української історії - князя-короля Данила Галицького. Він діяв в часи роздробленості і фактично увесь час свого правління присвятив, щоб зібрати руські українські землі у могутню державу. Данило Романович все життя боровся з монголо-татарами, був свого роду щитом від монголо-татарського іга у Західній Європі.

Наразі, все, що стосується коронації Данила Романовича є дискусійним. Зокрема, найбільше дискусій викликають питання - де знаходиться корона Данила Галицького і точна дата коронації. Сам факт коронації мав місце на українсько-польсько-литовському кордоні. Науковці України, Польщі, Росії солідарні в тому, що акт коронації мав величезне значення не лише для князя Данила Романовича, а й для усієї Європи. Адже він “вперше увійшов у рівень із володарями Західної Європи, зазначають вони, поєднав культурні і християнські цінності”.