Науковці виявили корупцію в діях міністра культури

В’ячеслав Кириленко присвоїв науковий ступінь своїй дружині

17:02, 8 лютого 2016

Громадська організація «Точка росту: освіта та наука» подала заяву до Національного антикорупційного бюро з проханням розслідувати дії віце-прем’єра – міністра культури України В’ячеслава Кириленка.

«Як громадська організація ми звернулися до НАБУ з проханням розпочати антикорупційне розслідування за фактом дій віце-прем’єра – міністра культури України В’ячеслава Анатолійовича Кириленка, які містять ознаки корупції та пов’язані з неправомірним присвоєнням наукового ступеня доктора педагогічних наук його дружині Кириленко Катерині Михайлівні», – повідомила кандидат економічних наук, голова ради організації Світлана Благодєтєлєва-Вовк на прес-конференції в понеділок, передає «Інтерфакс-Україна».

За її словами, якщо правозахисна система України притягне до відповідальності високого посадовця, то це буде «повчальний прецедент для членів еліти». «Це буде сигнал, що варто припинити зловживання в системі присвоєння наукових ступенів і вчених звань. Лише спільними зусиллями можна очистити науково-освітній простір», – додала вона.

Доктор фізико-математичних наук, завідувач лабораторії відділу нелінійної фізики конденсованого стану Інституту теоретичної фізики ім. М. Боголюбова НАН України Сергій Шарапов зазначив, що також від НАН направлено звернення в Міносвіти, в якому йдеться про «псевдонаукові положення, які містяться в дисертації Катерини Кириленко».

У свою чергу доктор філософських наук, завідувач кафедри культурології факультету магістерської підготовки КНУКіМ Тетяна Пархоменко закликала народних депутатів звільнити Кириленка з посади віце-прем’єра – міністра культури як людину, яка «не має морального права керувати гуманітарною сферою України». Також вона звернулася до Міносвіти з проханням створити незалежну експертну комісію зі скасування рішення про присвоєння наукового ступеня доктора наук Катерині Кириленко, і до прем’єра Арсенія Яценюка – з вимогою усунути В’ячеслава Кириленка з обійманої посади до завершення експертизи.

Кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник відділу астрофізики та елементарних часток Інституту теоретичної фізики ім. М. Боголюбова НАН України Дмитро Якубовський додав, що необхідно розслідувати випадки наукової недобросовісності. «Плагіат і псевдонаука є прикладами порушень відомого в науці поняття scientific integrity, яке можна перекласти як наукова сумлінність. Важливо, що для забезпечення максимальної ефективності науки в провідних країнах світу науковці зобов’язані не лише забезпечувати integrity власних наукових досліджень, а й не залишатися осторонь відомих їм фактів наукової недобросовісності, вчиненої іншими», – сказав він.