Науковці заявили про зв'язок Covid-19 з погіршенням розумових здібностей

У перехворілих на Covid-19 людей спостерігається погіршення працездатності, уваги, просторового мислення та пам'яті

07:59, 26 липня 2021

Група британських та американських науковців знайшла докази зв'язку між коронавірусним захворюванням Covid-19 і порушеннями роботи мозку. Про це повідомляє Forbes з посиланням на дослідження, опубліковане в медичному журналі The Lancet.

Як повідомляється, науковці протестували понад 80 тис. людей впродовж 2020 року. Учасники пройшли дев'ять видів тестів, які використовуються для оцінки різних аспектів людської свідомості, здатності планувати і міркувати, а також пам'яті, уваги і здатності аналізувати емоції. В результаті вчені зафіксували когнітивні порушення, які, на їхню думку, не можна пояснити різницею респондентів у віці і освіті або іншими демографічними та соціально-економічними факторами.

Порушення виявилися найбільш помітними у випадку таких функцій мозку як міркування, рішення задач і планування, вказали вчені. Ці результати відповідають опису так званого довгого коронавірусу, під час якого люди часто стикаються з «туманом в голові», а також проблемами з концентрацією і вибором відповідних слів.

Виключивши фактори статі, віку, освіти, соціального статусу та інших відмінностей, дослідники дійшли висновку, що у перехворілих на Covid-19 спостерігається значне погіршення когнітивних здібностей у порівнянні з контрольною групою.

При цьому вчені відзначили, що у тих, хто переніс захворювання вдома, цей показник виявився набагато меншим, ніж у тих, хто був госпіталізований і перебував на штучній вентиляції легень. Серед тих, хто хворів, залишаючись вдома, показник виявився близький до зафіксованих у госпіталізованих людей, які не перебували на ШВЛ.

Дослідники вказують також на зростаюче число досліджень про «довгий коронавірус». Однак вони вказують, що в багатьох з цих робіт мало інформації про те, чи пов'язаний Covid-19 з об'єктивно вивченими когнітивними порушеннями. У той час як в новому дослідженні проаналізовано великий обсяг даних, який охоплює широке коло жителів Великої Британії.