Навчання НАТО без політики

На Львівщині розпочалися міжнародні військові навчання «Репід Трайдент-2014»

13:35, 15 вересня 2014

У понеділок, 15 вересня, на Львівщині відбулося урочисте відкриття міжнародних тактичних навчань «Репід Трайдент 2014», співорганізаторами яких є Україна та США.

Це щорічний наймасштабніший захід військового співробітництва між Україною та її військовими партнерами, який проводиться ще з 1994 року. Цього року навчання були заплановані на липень, однак їх перенесли у зв’язку із нестабільною ситуацією в Україні.

На території Міжнародного центру миротворчості та безпеки Академії сухопутних військ ім. Петра Сагайдачного, що на Яворівському полігоні зібралися близько 1200 військовослужбовців.

Під час урочистого шикування були підняті прапори 15 країн-учасниць. Розпочалася урочиста церемонія виконанням державного гімну країн-організаторів - України та США.

За військовою традицією, співкерівники навчань – полковник Олександр Сивак від України та полковник Фред Рензі від США привіталися з кожною колоною військовослужбовців. Ті відповідали військовим привітанням своєї країни.

«Цього року девіз «Партнерство, безпека, мир» звучить як ніколи актуально не лише для України, а й для всього цивілізованого людства. Наша держава сьогодні протистоїть агресору, який має одну з найпотужніших армій в світі, озброєну в тому числі і ядерною зброєю. Для того, щоб вистояти на передовій лінії оборони демократичних цінностей, нам важливо відчувати всебічну підтримку міжнародних партнерів», – зазначив у вітальному слові співорганізатор навчань з української сторони Олександр Сивак.

Співорганізатори навчань полковник Олександр Сивак (зліва) та Фред Рензі

Втім, цей захід не має жодного стосунку до проведення антитерористичної операції на сході України.

У навчаннях також беруть участь майже 600 українських військовослужбовців, серед яких курсанти Академії сухопутних військ, бійці Морської піхоти та Національної гвардії. Є також бійці, які брали участь в АТО. Найбільша за чисельністю група із закордонних учасників – від армії США. Вона становить майже 200 учасників.

Однак, є країни, як от Норвегія та Іспанія, від яких у навчаннях беруть участь по 2 військовослужбовці. «Таке рішення прийняло вище керівництво», – пояснює іспанський військовий.

Привітали військовослужбовців-міжнародників українським гопаком від заслуженого ансамблю танцю України «Юність»

Уже на брифінгу після офіційної церемонії відкриття полковник Сивак зазначив, що жодна з країн-учасниць не відмовилася від участі попри те, що в країні фактично йде війна.

За його словами, під час навчань використовуватимуть майже 140 одиниць української бронетехніки. Крім того, усі військовослужбовці приїхали із своєю зброєю, яка обладнана спеціальною електронікою. На кожному солдатові є електронний жилет, який фіксуватиме, куди поцілив супротивник під час ведення умовного бою.

«Навчання має за мету відпрацювання у складі багатонаціонального контингенту завдань, які будуть виконувати миротворці під час операцій зі стабілізації та підтримання миру у визначеному районі відповідальності», – зазначив Сивак.

Користуючись нагодою, журналісти намагаються випитати іноземних вояків про те, що ж вони знають про ситуацію на сході України, на що ті відповідають, що не цікавляться політикою.

«Ви вважаєте це політикою?», – перепитують журналісти. Військовослужбовець розводить руками.

Загалом навчання «Репід трайдент-2014» триватимуть два тижні. Військовослужбовці обмінюватимуться досвідом розмінування об’єктів, конвоювання, штурму приміщень. Крім того, проходитимуть тренування на психологічній смузі танкодромі, проводитимуть стрільби із різних типів стрілецької зброї.