Найбагатший з українських чиновників Колесніков, найбідніший - Балога

12:03, 8 червня 2011

ТОП-5 найвисокооплачуваніших політиків України згідно з оприлюдненими державними чиновниками деклараціями про доходи очолює віце-прем'єр-міністр України, міністр інфраструктури Борис Колесніков. Торік він задекларував 164,5 млн гривень доходу. Найменше серед чиновників заробив міністр з надзвичайних ситуацій Віктор Балога. Згідно з декларацією про доходи, в минулому році він отримав лише 67 тис. 66 грн.

Фокус.ua, ґрунтуючись на оприлюдненій в ЗМІ інформації про доходи політиків за 2010 рік, склав список найбагатших і найбідніших українських чиновників. В розрахунок бралися тільки доходи (без урахування наявної власності) і тільки політиків всеукраїнського рівня.

Відповідно до закону України "Про державну службу",  всі українські  чиновники до 1 квітня зобов'язані подати за місцем роботи декларацію про доходи й витрати за попередній рік. Представили журналістам ці відомості всі члени Кабінету міністрів та Адміністрації Президента, а також кожен десятий народний депутат. Правда, в апараті Верховної Ради вже пообіцяли найближчим часом оприлюднити декларації всіх без винятку народних обранців.

Відтак ТОП-5 найбагатших українських політиків очолює віце-прем'єр-міністр України, міністр інфраструктури Борис Колесніков. У його декларації значиться, що в 2010 році держслужбовець заробив 164,5 млн гривень, з яких 346,6 тис. гривень зарплата, а решта - дивіденди, відсотки і роялті. Є і власність: земельні ділянки загальною площею 50 тис. 48 кв. м, автомобілі Bentley Mulsanne, Bentley Continental Flying Spur, Mercedes Benz S-600 L, але квартир та інших житлових приміщень у віце-прем'єра немає. На рахунках у банках та інших фінансових установах у Колеснікова 127 млн гривень.

Загальний дохід глави Адміністрації Президента Сергія Льовочкіна у минулому році склав 147 млн ​​484 тис. гривень, причому тільки 191 тис. із цих грошей - зарплата. Все інше - дивіденди, відсотки і роялті (сукупно за 2008-2010 роки). Також у володінні чиновника є земельна ділянка площею 1300 квадратних метрів, квартира 205,5 квадратних метрів і автомобіль Mercedes Benz S-600. Є вклади в банках - 40 млн 430 тис. гривень та цінні папери на суму 50 тис. 525 гривень.

За даними з відкритих джерел, сукупний дохід народного депутата Олександра Третьякова склав 64,5 млн грн. Проте саму декларацію О. Третьякова Фокусу знайти не вдалося.

Найбагатша людина в країні, власник групи СКМ і народний депутат від Партії регіонів Рінат Ахметов похвалитися найбільшим доходом в 2010 році не може. Загальна сума сукупного доходу народного депутата України Ріната Ахметова в минулому році склала 34 млн 229 тис. гривень. З них відсотки за банківськими вкладами - 1 млн 368 тис. грн, дохід від відчуження цінних паперів і корпоративних прав - 30 млн 800 тис. грн, матеріальна допомога та подарунки - 1 млн 850 тис. грн і зарплата народного депутата - 211 тис. грн. Щоправда, не враховані в сумі доходів політика його дивіденди як акціонера компанії СКМ.

Віце-прем'єр-міністр і міністр соціальної політики Сергій Тігіпко в 2010 році отримав 24 млн 154 тис. гривень. З них дивіденди, відсотки, роялті - 1 млн 749 тис. грн, дохід від підприємницької і незалежної професійної діяльності - 639 тис. грн, дохід від відчуження цінних паперів і корпоративних прав - 21 млн 488 тис. грн, заробітна плата - 276 тис. грн. У володінні міністра соцполітики є земельна ділянка площею 4873,2 кв. м і квартира площею 459,8 кв. м. На банківських рахунках політика - 851 тис. гривень. Про машини в декларації нічого не сказано.

ТОП-5 найбідніших українських політиків очолив міністр з надзвичайних ситуацій Віктор Балога. Згідно з декларацією про доходи, в минулому році він отримав лише 67 тис. 66 грн, з яких 57 тис. гривень - зарплата. Компанію Балозі склала радник президента України, керівник Головного управління з гуманітарних та суспільно-політичних питань Адміністрації Президента України Ганна Герман, яка заробила лише 164 тис. грн.

Менший, ніж у більшості колег, дохід представниці БЮТ Наталії Королевської. У 2010 році вона заробила 202,9 тис. гривень - це разом з 35 тис. грн матеріальної допомоги, куди увійшли ще 2,5 тисячі гривень страхової допомоги та майже 140 гривень дивідендів. У власності в сім'ї Королівської є квартира площею 264,1 квадратних метра, а ось у її приватній власності зазначений пункт «Інше» площею 545,2 квадратних метра. Машини у Королевської, згідно декларації, немає. Зате є у членів її сім'ї: Mersedes Benz S320, Mersedes Benz S350 і Range Rover. На рахунках у банках і фінансово-кредитних установах у депутата зберігається майже 32 тисячі гривень.

Голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами і за сумісництвом депутат парламенту Владислав Каськів минулого року заробив 234,4 тисячі гривень. 35 тисяч гривень з них матеріальна допомога на оздоровлення. У власності депутата немає ні будинку, ні квартири, ні землі, але зате є дві машини - Toyota Land Cruiser і Volkswagen.

Небагато заробляє і народний депутат від НУ-НС В'ячеслав Кириленко. У 2010 році він задекларував 234 800 гривень сукупного доходу. Є у власності депутата і квартира площею 207 квадратних метрів, а у членів його родини - гараж площею 16,6 квадратних метра. Зате автомобілів і банківських вкладів ні у Кириленка, ні у його близьких немає.