Архітектурне видання Dezeen продовжує підбивати підсумки року, і до нового переліку увійшли 10 найбільш вражаючих та незвичних житлових будинків з усього світу, які звели чи реконструювали у 2020 році.
Будинок у Лос-Вілос, Чилі, від Office of Ryue Nishizawa
Будинок з хвилястим бетонним дахом японського архітектора Рюе Нісідзава розташований на узбережжі Тихого океану. Його скульптурна форма відображає контури скель та хвиль і ділить будинок на три окремі сегменти.
Будинок з червоним дахом, В’єтнам, від TAA Design
Інноваційний дизайн будинку забезпечив йому звання Архітектурного проекту року від Dezeen Awards 2020. Він вирізняється яскравим східчастим дахом з плантаціями для вирощення овочів.
Bumpers Oast, Велика Британія, від ACME
Для облицювання будинку використали понад 41 тисячу плиток. Він складається з п’яти високих веж, у кожній з яких – великі круглі кімнати. На вершинах веж – конусоподібні спальні місця, огорнуті фанерою і черепицею та освітлені мансардними віконцями.
Casa Mérida, Мексика, від Людвіга Годефроя
Цей будинок, що займає ділянку довжиною 80 метрів, покликаний віддати належне спадщині майя. Його інтер’єри перетинаються з відкритими просторами. Тут є відсилки до сакбе – дорожньої системи між населеними пунктами майя, яка природно вентилює приміщення.
Landaburu Borda, Іспанія, від Жорді Ідальго Тане
Архітектор під час реконструкції старого будинку вмонтував бетонну прибудову у схил поруч. До прибудови, яка повторює контури ділянки, можна потрапити з будинку через занижений скляний коридор.
Mole House, Велика Британія, від Adjaye Associates
Adjaye Associates капітально відремонтувала занедбане житло в Лондоні, аби створити фактурний, схожий на бункер будинок-студію художниці Сью Вебстер. Будівля має кілька входів та бетонний підвал, що апелює до дивного минулого будинку, чий власник незаконно копав мережу тунелів під ним.
Будинок з теплицею, Чехія, від RicharDavidArchitekti
На даху цього одноповерхового будинку розташована теплиця з кактусами. Скляний дах нависає також над дерев’яною терасою, яка розташовуєть по периметру всього житла.
Daita2019, Японія, від Сузуко Ямади
Архітектор Сузуко Ямада обгородив передню частину будинку в Токіо риштуванням зі сталевих труб, у якому розташовані кілька платформ. Конструкція розроблена таким чином, що може переконфігуровуватися простим затисканням різних труб та розширюватися додатковими елементами.
Будинок у Самамбайї, Бразилія, від Родріго Сімао
Архітектор Родріго Сімао збудував цей великий майже прозорий будинок для себе і родини. Він має сталеву конструкцію і обрамлений панорамними вікнами від підлоги до стелі, а відкриті інтер’єри наповнені елементами вторинної переробки.
La Torre Bianca, Італія, від Лоренцо Гріфантіні
Лоренцо Гріфантіні спроектував цей білий будинок з високими стелями та баштою також для себе і сім’ї. Територія оточена невисокою стіною, яка приховує великий внутрішній дворик.