Найбільша проблема у військових зі знеболювальним, – волонтери

15:58, 27 серпня 2014

Міністерство оборони України бездієве щодо забезпечення військових аптечками. Особливо це стосується знеболювальних та кровоспинних засобів.

Про це у середу, 27 серпня, заявив координатор львівського Центру забезпечення армії Валерій Веремчук.

За його словами, знеболювальне яке зараз застосовують бійці, має назву «Буторфанол», однак цей засіб має багато побічних дій.

«Самі військовослужбовці і лікарі кажуть, що він на годину знімає біль, але далі з’являються серйозні побічні дії (запаморочення, втрата координації), а в бойових умовах це неприпустимо», – наголосив Веремчук.

Він зазначив, що бійцям потрібен знеболювальний засіб «Налбуфін» у шприц-ампулах, щоб поранений мав змогу розпакувати його і одразу зробити ін’єкцію.

«У Львові, – розповів активіст, – такий препарат дістати неможливо. Хоча, за інформацією військових, ми знаємо що випущено 130 тис. шприців, які десь є на складах в Україні. Через бюрократію чи свідомий саботаж ці препарати не доходять до бійців».

Активісти самі комплектують персональні аптечки та відправляють їх бійцям.

Як розповів Веремчук, вартість аптечки в середньому 350 грн. До неї входять знеболювальні, кровоспинні засоби, перев’язувальні матеріали, таблетки для знезараження води, ліки для очей, а також проста інструкція, щоб люди без медичної освіти могли швидко зорієнтуватися що і як застосовувати.

Більшість засобів, які входять до аптечки важко дістати. Так, «Акватабс» – таблетки для знезараження води виготовляються лише в Ірландії. Кровоспинний засіб «Гемма» виготовляють тільки в Харкові, але препарат досі не сертифікований, тому потужності виробництва складають 3 тис. пакетів на тиждень. Американський аналог «Гемми» – Celox не продається в Україні. У США він коштує $20.

Волонтери зазначають, що раніше вони відправляли медикаменти партіями. Тепер замовили для пошиття 500 сумок для аптечок. Вже закупили стільки ж пакетів «Гемми». Найближчим часом аптечки доукомплектують іншими медикаментами та відправлять на схід.