Львів’яни зазначили найбільш проблемні сфери міста. Це – обслуговування будинків, транспорт, медицина та здоровий спосіб життя. Про це свідчать результати соціологічних досліджень, проведених Центром вивчення громадської думки Інституту міста у співпраці з іншими департаментами міської ради.
Крім того, львів’яни бачать проблеми в освіті, сфері зайнятості/працевлаштування, тарифів, житлових питаннях, соціальних девіації, екологічні проблеми, а також проблему культури мешканців.
Класифікуючи основні проблеми, артикульовані львів’янами, керівник Центру вивчення громадської думки Мар’яна Малачівська зазначила: «Найбільше нарікань мешканців стосується прибирання будинків та прибудинкових територій. Також серед проблем згадується брак робочих місць. Багато хто нарікає на транспортні проблеми, особливо на затори на дорогах, на недостатність місць для паркування, хамство водіїв, брак муніципального транспорту. Достатньо скарг і на безпритульних собак у місті. Нарікають мешканці й на високі ціни на медичні послуги. У галузі освіти найбільше нарікань на брак місць у дитячих садочках».
Крім того, за словами Мар’яни Малачівської, в порівнянні з результатами попереднього року люди стали більш задоволені станом доріг. Оцінка водопостачання львів’янами залишилась стабільною.
Як повідомив директор департаменту «Адміністрація міського голови» Олег Березюк, результати дослідження враховуватимуться при формуванні бюджету.
Олег Березюк, презентуючи ці дослідження, зауважив: «Ми хотіли дізнатися, як мешканці міста сприймають зміни, чи бачать їх узагалі. Також ми прагнули зрозуміти, як громада міста, кожен мешканець інтегрує себе з містом. Чи я живу як споживач і хочу, щоб все мені було добре, тепло, гарно, привітно, чи я є активним учасником побудови цього навколишнього середовища».
Крім того, дослідження продемонструвало, більша частина опитаних вважають Львів чистим – 50,88%, натомість 14,74% – брудним. 69,51% опитаних вважають, що Львів є спокійним містом у денний час, а 60,88% – у нічний. 89,44% львів’ян почувають себе безпечно удень, а 61,62% – вночі.
79,19% – задоволені умовами навчання їхніх дітей у дитячих садочках.68,13% – задоволені умовами навчання їхніх дітей у школах.
Найбільше відповідальності за вирішення соціальних проблем мешканці покладають на місцеву владу – 31%, на загальнодержавну – 21%. Свою ж роль у вирішенні проблеми мешканці бачать на 12%.
Олег Березюк зауважив, що пріоритети щодо фінансування визначатиме міська рада. Всі ці дослідження розглядатимуться на засіданнях депутатських комісій і вноситимуться відповідні пропозиції щодо формування бюджету. Водночас він заявив: «Не варто також забувати про роль мешканця, про його участь. Якщо мешканці мікрорайону є активними, у них давно є дитячий майданчик, поставлений містом, у них давно є заасфальтовані міжквартальні дороги, у них давно є відремонтовані під’їзди».
Довідка
Інтерв’ювання респондентів здійснювало львівське соціологічне агентство «Фама» методом «face to face» у жовтні та листопаді 2011 року. Було опитано 800 респондентів, старших 18 років.
Похибка репрезентативності вибірки з довірчою ймовірністю 0,954 не перевищує 3,5% для показників, близьких до 50%, 3% – для показників, близьких до 25% або 75%, 2,1% – для показників, близьких до 10% або 90%, 1,5% – для показників, близьких до 5% або 95%, 0,7% – для показників, близьких до 1% або 99%.