Найбільше від кредиту МВФ постраждають пенсіонери, - експерт

14:17, 6 березня 2009

Відновлення кредитного фінансування від Міжнародного валютного фонду (МВФ) означатиме, що українська влада погодилася на висунуті раніше основні умови МВФ, перш за все на зобов'язання уряду виключити можливість покриття бюджетного дефіциту за рахунок емісії грошової маси, а брак бюджетного фінансування відшкодовувати тільки за рахунок зовнішніх запозичень і збільшення податкового навантаження. У цьому переконаний генеральний директор КУА "Інеко-інвест" Олег Морква.

"Якщо місія МВФ, провівши черговий моніторинг фінансово-економічної ситуації у країні, підтвердить можливість виділення Україні чергового кредитного платежу, то другий транш на суму в $1,845 млрд, швидше за все, надійде в нашу країну наприкінці березня - на початку квітня, ще до перегляду основних параметрів бюджету, що його уряд запланував здійснити у травні", - зазначив експерт у коментарі "Лізі".

За словами Моркви, для того, щоб отримати решту коштів (близько $10 млрд) із зарезервованих для України в жовтні 2008 року $16,5 млрд, український уряд буде змушений піти на цілий ряд додаткових непопулярних заходів. Зокрема, МВФ наполягає на впровадженні пенсійної реформи в Україні, що припускає щорічне збільшення пенсійного віку на 6 місяців, підвищення цін на газ для населення до ринкових рівнів з ліквідацією пільг по комунальних послугах, а також встановлення об'єктивного ринкового курсу гривні до долара з мінімізацією присутності НБУ на міжбанку.

"Швидше за все, можливий секвестр Держбюджету відбудеться не раніше кінця травня -початку червня 2009 року, коли вже будуть отримані остаточні статистичні і податкові дані за наслідками діяльності української економіки в першому кварталі поточного року, а Кабінет Міністрів у свою чергу перегляне основні макроекономічні показники на поточний рік", - вважає Морква.