Ті, хто вже став повнолітнім, цього року отримав право віддати свій голос за вподобану партію та кандидатів від неї. Однак вдень молодь голосувати не поспішає. Її найбільший наплив очікують ввечері, перед закриттям виборчих дільниць.
У шостому гуртожитку Львівського національного університету імені Івана Франка із майже 700 мешканців вперше голосуватимуть п’ятдесят. Серед них – і студентка із Запоріжжя Дарина. До такого кроку ставиться особливо, одягнула навіть вишиванку.
«Я дуже хвилююся. Кажуть, що виборчий бюлетень як постріл кулі. Хочеться, аби було влучно»,– зізнається дівчина.
Правилом проголосувати вперше не нехтує і Андрій. «Якщо людина має якісь симпатії щодо тієї чи іншої партії, то потрібно йти і голосувати. Якщо кожен подумає випустити цей шанс, то ситуація на ліпше не зміниться», – вважає хлопець .
Поки що молодь голосує неактивно. Спостерігач на виборчій дільниці гуртожитку №4 Тетяна Коруп пояснює: «Це залежить від того, що на вихідних молодь поїхала додому, а ще багато зневірилися у владі».
Ті, хто таки зробив вибір, відчувають відповідальність. Студенти Микола і Назар прийшли голосувати вперше. «Це той момент, коли люди передають владу у руки конкретних осіб. Головне – це не лінуватися, прийти і зробити вибір, аби потім не жаліти й не скаржитися на владу», – впевнені хлопці.
Найактивнішою молодь буде з 18 до 20 години.