Найкращі і найгірші літні майданчики Львова

Рейтинг терас львівських ресторанів

12:07, 15 травня 2016

Щоліта у центрі Львова з’являються десятки літніх майданчиків біля кав’ярень, барів та ресторанів. Офіційні дозволи в Галицькому районі цьогоріч мають близько 170 закладів, ще десятки майданчиків встановлені самовільно. Одні заклади ставлять лише кілька столиків, інші воліють «захопити» мало не всю вулицю.

У минулі роки міські чиновники «воювали» з майданчиками в судах. Аби прибрати самовільно встановлену конструкцію, райадмністрації мусили звертатись до суду і очікувати на рішення кілька місяців. Цьогоріч Львівська міськрада спростила процедуру демонтажу незаконних літніх майданчиків. Тепер прибрати столи-порушники можуть без судових рішень.

***

Як розповів ZAXID.NET директор КП «Адміністративно-технічне управління» Тарас Вітик, з понеділка комісії, які складаються з представників райадмністрацій, «Адміністративно-технічного управління», архітекторів районів, обходитимуть незаконні майданчики і складатимуть акти про те, що вони встановлені самовільно. 

Після цього власник має демонтувати свій майданчик протягом семи робочих днів. Якщо ж ресторатор сам не прибере незаконно встановлену конструкцію, майданчик примусово демонтує КП «Адміністративно-технічне управління» спільно з райадміністрацією та правоохоронцями. Аби повернути конфісковані меблі, підприємцю доведеться компенсувати витрати, пов’язані з їхнім демонтажем та зберіганням.

Утім, у Львові чимало законних майданчиків, вигляд яких викликає чимало запитань. За словами головного художника Львова Віктор Пецуха, найчастіше такі майданчики мають документи, видані ще кілька років тому, і демонтувати їх можна лише після закінчення дії паспорта або в разі його скасування. Зараз же, зазначає Пецух, у міськраді працюють над змінами до положення про літні майданчики, які, зокрема, обмежать розміри конструкцій та висоту подіумів.

Проте є певні норми, за якими видавалися паспорти і раніше. Якщо майданчик встановлений на проїзній вулиці, то він має бути розташований так, щоб залишати не менше 1,8 м вільного тротуару. У пішохідній зоні має бути забезпечений проїзд для спецтранспорту – швидких, пожежних автомобілів тощо.

Тож ZAXID.NET підготував добірку потворних і гарних майданчиків, які цьогоріч встановили львівські ресторатори в центрі міста.

Вище, ширше, більше

Ресторан «Старий рояль», який належить однойменному товариству з обмеженою відповідальністю, вже не вперше встановлює на вул. Ставропігійській, 3 великий майданчик-шатро, який не відповідає погодженому паспорту. Через це власник отримував попередження ще два роки тому від Галицької райадміністрації, проте свій майданчик так і не змінив. Зараз на Ставропігійській знову встановили велике шатро, яке займає всю вулицю, крім вузьких тротуарів, тож там складно пройти навіть людині з дитячим візком, а про проїзд швидкої або пожежної машини навіть не йдеться.

«Старий рояль» перегородив Ставропігійську

Один з найбільших літніх майданчиків Львова Verandа встановлений на площі Ринок без прив’язки до ресторанних закладів і належить ТОВ «Гільдія захід». Майданчик має дозвіл, але цьогоріч власник значно змінив його зовнішній вигляд, встановивши високий подіум. Через це наприкінці квітня ресторатору був скерований лист про усунення порушень, які досі не усунуті.

Під стінами ратуші з'явилась Verandа з високим подіумом і сходами

Ресторан «Маестро», який має офіційну адресу вул. Лазнева, 3а, а фактично розташований на пл. Різні, крім майданчика біля стаціонарної будівлі встановив ще й брезентове шатро, у якому навіть вікна затягнуті поліетиленом, щоб негода не заважала відвідувачам. Окрім цього, шатро брендоване – на ньому є назви виробника пива, що також заборонено. Утім майданчик, встановлений приватним підприємством «Тиса 2011», має паспорт, який закінчується цьогоріч.

«Маестро» встановив брезентове шатро з рекламою пива 

«Дім чаю» на вул. Краківській, 1, який належить ФОП Стеллі Бабак, щороку споруджує масивний майданчик з високим настилом, який значно перевищує погоджену площу. У зв’язку з цим, у 2015 році закладу скасували паспорт майданчика, але цьогоріч конструкція знову займає половину вулиці.

«Дім чаю», паспорт якому скасували ще торік, виліз за межі тротуару

Великий обгороджений майданчик з маркізами і настилом традиційно встановила кав’ярня Glory Cafe. Тераса однієї з найдорожчих кав’ярень зайняла значну частину тротуару на проспекті Шевченка, розтягнулася за кут будинку і вилізла на вул. Руданського. До того ж, термін дії паспорту майданчика завершився ще в 2014 року. У квітні 2016 року власниці кав’ярні ФОП Олені Караахметоглу було скеровано попередження з вимогою демонтувати конструкцію, але в середині травня їй таки погодили новий паспорт майданчика.

Glory Cafe захопило майже весь тротуар

Ще один громіздкий майданчик з високим подіумом розташувався на вул. Сербській, 6. ТОВ «Русмар», якому належить ресторан «Ностальгія», не поскупилося на ковані огорожі, килими на сходинках і туї у бетонних вазонах навколо майданчика. Та й сама конструкція виходить за межі тротуару. У зв’язку з невідповідністю майданчика паспорту торік профільна комісія призупиняла дію дозволів, однак наразі паспорт «Ностальгії» чинний і діятиме він до кінця 2016 року.

«Ностальгія» обгородилась кованим парканом

Ресторан «Кумпель», який належить ТзОВ «Кастелярі», перетворив свій літній майданчик на площі Митній на стаціонарну конструкцію, яку не демонтовує навіть взимку. Із початком капітального ремонту на площі Митній ця «прибудова» «Кумпеля» опинилася в оточенні парканів і будівельної техніки, але й надалі лишається на місці.

«Кумпель» не демонтовує свою конструкцію навіть взимку

Без жодних дозволів уже кілька років встановлює літні майданчики на вул. Староєврейській, 7 «Королівська пивоварня», через що із рестораном торік судилася Галицька райадміністраці. Але й після цього власник пивоварні – товариство з однойменною назвою – паспорту на свою конструкцію не отримало.

«Королівська пивоварня» не має дозволів, зате має велику маркізу і туї

Ще один порушник – паб «Корзо» на вул. Братів Рогатинців, 10. Встановлений ПП «Корзо» майданчик перевищує погоджену площу й зайняв значну частину вулиці, чим ускладнює проїзд для спецтранспорту. 

Через майданчик пабу «Корзо» проїзд спецтранспорту по вулиці ускладений

Нічний клуб Rafinad People, який належить ТОВ «Гудвін», встановив на розі проспекту Шевченка та вулиці Руданського масивне шатро з подіумом, огорожами та туями у бетонних горщиках. Конструкція займає майже весь тротуар на вул. Руданського. Заклад має паспорт на літній майданчик, але торік райадміністрація зафіксувала перевищення погодженої площі.

Майданчик Rafinad People «обмурувався» шторами, огорожею і туями

Не в розмірах щастя

Однак не всі львівські ресторатори женуться за високими подіумами, огорожами і масивними маркізами чи парасолями. Є чимало закладів, які зовсім не використовують настилів та встановлюють невеликі майданчики. 

Невеликий і затишний майданчик кав'ярні Strudel House на вул. Шевській, 6

«Ресторація Бачевських» на вул. Шевській, 8 теж облаштувала цікавий майданчик

Бургерна Blackwood Coffee & Burger на площі Ринок, 42 встановило майданчик з традиціними дерев'яними меблями - без подіумів, наметів і дерев у бетонних вазонах

Простий і негроміздкий майданчик Familia на вул. Староєврейській, 7

Компакті дивани біля арт-кафе Jam на вул. Театральній, 24

Сучасний мінімалістичний майданчик «Фабрики корків» на вул. Лесі Українки, 17

Кольорові мінімалістичні меблі бару Winehouse на вул. Староєврейській, 18

Традиційний майданчик «Львівської мануфактури кави» на вул. Братів Рогатинців, 7...

... і більш сучасний на вул. Валовій, 11

slider by WOWSlider.com v

Щоправда, серед них також трапляються ті, які не мають жодних дозволів. Зокрема, поки не отримали паспорти Sowa Cafe та гастро-паб «Зелена сливка» – власники гарних, але наразі самовільно встановлених майданчиків.

Кав’ярня Sowa Cafe на вул. Староєврейській, 40 

Гастро-паб «Зелена сливка» на вул. Староєврейській, 11