Найкращі і найгірші платники податків Львова за 2019 рік

ІТ-компанії, супермаркети, готелі і ресторани

17:02, 19 лютого 2020

Львівська міськрада оголосила найкращих та найгірших платників податків до міського бюджету за 2019 рік. За сумами сплачених податків фахівці визначили рівень зарплати у найбільших готелях, супермаркетах та ресторанах. Між іншим, виявилось, що міська рада часто визначає переможцями тендерів фірми, які ухиляються від сплати податків.

Презентацію про сплату податків львівськими компаніями представила під час апаратної наради 19 лютого директорка департаменту економіки Львівської міськради Ірина Кулинич.

Найбільші платники податків

За 2019 рік до міського бюджету надійшло майже 7 млрд грн податку від доходу фізичних осіб (ПДФО). Серед великих компаній найкращими платниками податків виявились ПАТ «Укрзалізниця» (202,1 млн грн), НУ «Львівська політехніка» (71,1 млн грн), ТОВ «Нестле Україна» (39,6 млн грн), АТ «Кредобанк» (33,8 млн грн) та АТ «Галичфарм» (30,7 млн грн).

За рівнем зарплат у лідерах традиційно залишаються ІТ-компанії. Дві львівські ІТ-компанії, які попросили не оприлюднювати їхні назви, декларують офіційні зарплати на рівні 90-115 тис. грн. Серед тих, хто відкрито оголошував дані, ІТ-компанія «Міта-техніка» виплачує в середньому 66,5 тис. грн на місяць, а компанія «Сілего технолоджі (Україна)» декларує 46,4 тис. грн щомісячної зарплати.

У перелік компаній з найвищими офіційними зарплатами також увійшли ТОВ «СП Фукс Мастила Україна (41,3 тис. грн), ТОВ «ГЕФЄЛЄ Україна» (30,8 тис. грн), які займаються торгівлею, а також ПрАТ «Концерн Електрон» (27,3 тис. грн), ТОВ «Медичний центр Святої Параскеви» (24,6 тис. грн), фармацевтична компанія «Галичфарм» (21,3 тис. грн) та ТОВ «Нестле Україна» (21,1 тис. грн).

Загалом за надходженнями ПДФО до міського бюджету у 2019 році Львів посів друге місце серед обласних центрів України після Дніпра.

«Якби обласні установи не перереєстровувались зі Львова безпідставно, то цей темп приросту був би більший», – зауважила Ірина Кулинич.

Готелі, ресторани і супермаркети

Департамент економіки ЛМР також проаналізував надходження до бюджету від сплати ПДФО найбільших готелів, ресторанів та супермаркетів Львова. Найбільше податку у міський бюджет минулого року надійшло від готелів Leopolis (середня зарплата – 16,8 тис. грн), Panorama (10,7 тис. грн) та Ibis Styles (11,1 тис. грн).

Натомість низка популярних готелів декларують офіційну зарплату на рівні 4400-5800 грн. П’ятизірковий готель Grand Hotel стверджує, що в середньому платить працівникам по 4,4 тис. грн, на такому ж рівні офіційно заробляють в готелі Modern, що на проспекті Шевченка.

Під час наради у мерії 19 лютого міський голова Львова Андрій Садовий заборонив проводити заходи міської ради у готелях, які не сплачують податки.

«Коли ми проводимо конференції, форуми забороняю будь-які сплати коштів на ті заклади які не сплачують податки. То саме стосується щодо прийому делегацій. Ми повинні співпрацювати офіційно лише з тими закладами, як сплачують податки», – наголосив Садовий.

У багатьох львівських ресторанах упродовж 2019 також офіційно платили працівникам зарплати на рівні мінімальної. Наприклад, у нічному закладі Fashion Club львівського бізнесмена Олександра Веремеєнка офіційна середня зарплата у 2019 році була на рівні 4300 грн. Цікаво, що офіційно у закладі працює лише дві людини, за яких до міського бюджету за цілий рік сплатили лише 19 тис. грн податку. У ресторані ще одного відомого бізнесмена Григорія Козловського «Королівська пивоварня», офіційна зарплата становить 4200 грн. За 107 працівників цього закладу до бюджету міста за рік сплатили 440 тис. грн податку на доходи фізичних осіб.

У супермаркетах Львова офіційна середня зарплата становить 10-17 тис грн. Єдиною мережею, яка офіційно виплачує зарплату на рівні мінімальної, є «Близенько».

«На касах видають три чеки: акциз, на овочі і решта. А якщо ви купляєте м’ясні продукти, то взагалі вам чек не видають. Власники мережі – зі Львова, і їм дуже далеко до того рівня зарплат, які платять в інших супермаркетах. Наприклад, в «АТБ», які зареєстровані у Дніпропетровській області, зарплату платять на рівні 14 тис. грн і сплату проводять у Львові», – наголосила Ірина Кулинич.

Підрядники Львівської міськради

Департамент економіки також проаналізував компанії, які найчастіше перемагають у електронних торгах міської ради на майданчику Prozorro. З’ясувалось, що майже всі компанії закладають у свої кошториси зарплату 14800 грн, але лише три з них мають офіційну зарплату на такому рівні. Йдеться про ТОВ «ШРБУ №65», ПП «Мегапромбудімпекс», які ремонтують дороги у місті, та корпорацію «Енергресурс-Інвест», яка прокладає труби.

Решта компаній офіційно платить своїм працівникам втричі менше, ніж закладено у кошторисах. При цьому лише невелика кількість працівників цих компаній офіційно влаштовані на роботу. Наприклад, в компанії «Ремдор», яка торік виграла сім тендерів на ремонт доріг у Сихівському районі, взагалі офіційно працює лише одна людина, яка отримує 1000 грн зарплати.

Акциз

У 2019 році до бюджету міста надійшло 360 млн грн акцизу. За сумами сплаченого акцизу від кожного магазину порахували приблизну кількість пляшок проданого алкоголю. З’ясувалося, що деякі цілодобові кіоски продають лише кілька пляшок в день. Наприклад, у цілодобовому магазині на вул. Суботівській, 11 офіційно продають лише три пляшки алкоголю за добу.

Серед алкомаркетів найбільший акциз сплачує мережа «Кафе маркет» – 8, 9 тис. грн в місяць. Решта алкомаркетів сплачують суттєво нижчі податки. Наприклад, мережа магазинів «Напої світу» сплачувала торік 601 грн податку в місяць, продаючи 3 пляшки алкоголю у добу.