З нагоди Дня міста у Львові традиційно відзначили осіб, які доклалися до популяризації міста, або своєю працею показали відданість Львову та країні.
Загалом під час урочистих зборів до Дня Львова міський голова вручив почесні нагороди 40 львів'янам.
ZAXID.NET публікує повний список тих, хто отримав відзнаки від міського голови та Львівської міськради.
Львів'янин року
У 2016 р. львів'янином року став головний футбольний тренер ФК «Дніпро» Мирон Маркевич.
Нагородили його за вагомий особистий внесок та видатні спортивні досягнення, які сприяли підвищенню престижу Львова та України. Під час урочистостей Маркевич зазначив, що для нього це стало великою честю.
«Для мене є великою честю бути зараз тут і одержати цю нагороду. Хоча зараз я працюю більше на сході країни, але завжди говорю, що я львів'янин і я цим гордий. Я прекрасно розумію, що сьогодні тут могло бути багато достойних людей Львова. І я тим більше дуже вдячний за цю нагороду і таку довіру. Постараюся ніколи вас не підвести», – заявив після нагородження Мирон Маркевич.
Почесний громадянин Львова
Почесним львів'янином став академік Ігор Юхновський, який отримав нагороду «за визначний внесок у розвиток національної науки, невтомну працю на утвердження української державності, активну громадянську і життєву позицію, підвищення авторитету Львова».
«Коли мені повідомили про таку честь, я неймовірно зрадів. Знаєте, тут багато говорили про значний вік нашого міста. Минуло 25 років незалежної України. Зараз мені трохи більше 90 років, а моєму правнуку – 10. Тож цей час був потрібен нашій державі, аби справді можна чітко сказати, що тепер ми маємо Україну, де є всі вікові групи. І я щасливий від цього», – зазначив під час урочистостей Ігор Юхновський.
Шляхетна львівська родина
Цю відзнаку «за вагомий внесок кількох поколінь у розвиток наукового, духовного і культурного середовища Львова, збереження і поширення високих моральних цінностей у суспільстві» вручили родині Купчинських. Саму ж нагороду отримав голова Наукового товариства ім. Шевченка Олегу Купчинському.
«Я до глибини душі схвильований такою оцінкою нашої родини та розумінням того, що вона значить для нас. Родина – це історичне явище, настільки глибоке, що через неї я бачу Україну та її успіхи. Дякую за таку високу нагороду мене та моїх рідних», – зазначив Олег Купчинський.
Орден Лева
Орденом Лева від 2010 року відзначають особливі заслуги людей перед Львовом у галузі розвитку економіки, науки, освіти, культури та мистецтва.
У 2016 році цю нагороду отримав історик Ярослав Грицак, якого відзначили за вагомий внесок у формування наукового, духовного і культурного середовища Львова, плідну науково-публіцистичну діяльність, громадянську позицію у боротьбі за волю та єдність України та з нагоди Дня міста Львова.
Сам Грицак під час свого виступу зазначив, що Львів зараз є душею нової України. «Я як історик можу сказати відповідально: якщо в Україні мають статися якісь зміни, то вони у першу чергу мають статися у Львові. Так було у минулому, так є і зараз. І якщо Україна сьогодні є тією кращою Європою, то Львів є мотором і душею нової України і нової Європи», – зазначив під час нагородження Ярослав Грицак.
Подяки міського голови
Цього року подяки від міського голови отримали 19 львів'ян, серед яких є волонтери, медики, науковці і навіть водії громадського транспорту.
За сумлінну працю, високий професіоналізм, жертовність та вірність професійній клятві, охорону людського життя у зоні проведення АТО подяки міського голови отримали завідувач анестезіологічного відділення Комунальної міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Зоряна Біда, завідувач міського центру здоров’я та медичної інформації комунальної 1-ї міської поліклініки Кирило Виноградов, завідувач відділення хірургії вроджених вад розвитку та хірургії новонароджених Міської дитячої клінічної лікарні Галина Курило.
За вагомий внесок у розвиток українсько-австрійських відносин, допомогу студентам та академічній спільноті у їх євроінтеграційних намірах та з нагоди Дня міста Львова подяку отримав директор Представництва Австрійської академічної служби обміну у Львові, аташе з питань науки і освіти Посольства Республіки Австрія в Україні Андреас Веннінґер.
За активну громадянську позицію, патріотизм, сміливість, підтримку тих, хто захищає правду та проявляє справжній героїзм у дні боротьби за волю і єдність України волонтер громадської організації «Допомога дітям героїв» Ольга Бабійчук.
За високий професіоналізм, жертовність, сумлінну працю – начальник відділу нормативно-технічної роботи та контролю за системами протипожежного захисту та ліцензування Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Львівській області Орест Галонько.
За високий професіоналізм, сумлінну працю, значний внесок у забезпечення життєдіяльності міста – провідний інженер з підготовки виробництва Львівського міського комунального підприємства «Львівводоканал» Михайло Гафтко.
За активну громадянську позицію, поширення патріотичних цінностей, наполегливість, сумлінну працю – графічний дизайнер, член Національної скаутської організації України «Пласт» Уляна Гілета.
За вагомий внесок у збереження історичних цінностей, формуванні наукового і культурного середовища Львова, сумлінну працю, активну громадянську позицію – директор Центру міської історії Софія Дяк.
За сумлінну працю, професіоналізм, вагомий внесок у забезпечення якісного благоустрою міста та з нагоди Дня міста Львова – прибиральник території Львівського комунального підприємства «Шляхово-ремонтне підприємство Галицького району» Лілія Задорожна.
За сумлінну працю і значний внесок у якісне функціонування системи громадського транспорту міста – водій приватного акціонерного товариства «Львівське автотранспортне підприємство – 14630» Володимир Ковальчук та водій трамвая Львівського комунального підприємства «Львівелектротранс» Наталія Кречковська.
За видатні досягнення, що сприяли підвищенню престижу Львова та України на державному та міжнародному рівнях – бариста, чемпіонка України, багаторазова учасниця світових чемпіонатів бариста Наталія Остап'юк.
За згуртованість та сумлінну працю, підтримку моральних цінностей у дні боротьби за волю і єдність України – головний спеціаліст Залізничного відділу соціальної роботи Львівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Галина Потюк.
За активну громадянську позицію, високий професіоналізм, сумлінну працю та розвиток сучасних технологій у Львові – кандидат фізико-математичних наук, керівник програми з комп’ютерних наук Українського католицького університету Ярослав Притула.
За сумлінну працю, професіоналізм і значний внесок у забезпеченні життєдіяльності міста – начальник експлуатаційно-диспетчерської служби Львівського міського комунального підприємства «Львівтеплоенерго» Дмитро Романків.
За об’єктивне інформування громадськості, вагомий внесок у розвиток і становлення журналістики, активну підтримку україномовного книговидання – журналіст «Радіо Свобода» Галина Терещук.
За сумлінну працю і надання якісних послуг мешканцям та гостям міста – водій таксі компанії Lviv Hotel Taxi Олександр Шевченко.
За активну громадянську позицію, сумлінну працю, реалізацію урбаністичних проектів –громадський активіст Олександр Шутюк.
Ювілейні монети ім. короля Данила Галицького
Троє учнів-переможців олімпіад та наукових конкурсів, а також четверо важкопоранених учасників бойових дій отримали ювілейні монети ім. короля Данила Галицького.
Це учениця Львівського фізико-математичного ліцею-інтернату при ЛНУ імені І. Франка, переможниця численних всеукраїнських та міжнародних олімпіад, переможниця олімпіади з математики Київського Міжнародного фізико-математичного фестивалю Олександра Тумак.
Учениця 11 класу Львівського технологічного ліцею, за науково-дослідницьку діяльність еколого-природничого спрямування на інженерному рівні, переможниця Всеукраїнської учнівської предметної олімпіади з екології, за здобуття права представляти Україну на Міжнародній олімпіаді щодо вирішення актуальних проблем людства з інженерної екології у Тбілісі Єлизавета Подкопаєва.
Учень 11-А класу НВК «Школа-гімназія "Сихівська"», переможець всеукраїнського науково-технічного конкурсу IntelЕко Україна 2016, учасник Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму Андрій Рабець.
Демобілізовані військовослужбовці 80-ої аеромобільної бригади, які отримали важкі поранення під час участі у бойових діях на сході України, окрім монет отримали і грошові виплати у розмірі 10 тис. грн кожен. Нагороди вручили Миколі Грицайчуку, Володимиру Барбаричу, Дмитру Савону та Руслану Панезьорову.
Відзнаки імені Олени Степанівни
Ці нагороди дають жінкам, які самовідданою працею зробили значний внесок у розвиток освіти, науки, культури та громадської сфери Львова. Відзнаки імені Олени Степанівни вручають із 2015 року.
За активну громадянську позицію, високий професіоналізм, сумлінну працю, гідне збереження українських традицій – голова Львівської міської громадської організації «Союз Українок» Ксенія Базилюк.
За активну громадянську позицію, високий професіоналізм, сумлінну та віддану соціальну працю, турботу за людей з особливими потребами – доктор психологічних наук, професор кафедри психології Львівського національного університету імені Івана Франка, голова товариства «Родина Кольпінга» Катерина Островська.
За молитовність і щиру місіонерську працю, любов до свого народу – асистент генеральної настоятельки згромадження «Милосердні сестри св. Вікентія де Поль» сестра Петра Процак.
«Золотий герб міста»
Золотим Гербом міста Львова цього року відзначили трьох львів'ян.
За сумлінну працю, високий професіоналізм, видатні досягнення, що сприяли утвердженню іміджу Львова та України на державному і міжнародному рівнях – скрипаля-віртуоза, композитора Олександра Божика.
За вагомий внесок у збереження мистецької традиції, високий рівень професійної майстерності, підготовку нового покоління митців – народного художника України, професора, завідувача кафедри сакрального мистецтва Львівської національної академії мистецтв Романа Василика.
За збереження історичних цінностей, промоцію міста, розробку ексклюзивних туристичних маршрутів та кандидата історичних наук, львовознавця Ігоря Лиля.
Почесний знак святого Юрія
Почесним знаком Святого Юрія Андрій Садовий нагородив двох священиків та двох військових медиків.
За молитовність і щиру місіонерську працю, відданість своїй пастві, духовну опіку над рідною землею, любов до свого народу та з нагоди Дня міста Львова – священик (капелан) храму Святого Миколая отець Андрій Дуда та адміністратор храму Святого Климентія Папи отець Юрій Хамуляк.
За сумлінну працю, високий професіоналізм, жертовність та вірність професійній клятві, охорону людського життя у дні боротьби за волю і єдність України – полковник медичної служби, начальник клініки нейрохірургії та неврології Військово-медичного клінічного центру Західного регіону Олександр Алєксєєв та полковник медичної служби, начальник клініки інфекційних захворювань Військово-медичного клінічного центру Західного регіону Степан Ткачук.
Дипломи
Колективи чотирьох установ також отримали від міського голови почесні дипломи.
За активну громадянську позицію, милосердя, жертовну підтримку тих, хто потребує, сумлінну працю – колектив Львівської міської громадської організації «Спільнота взаємодопомоги "Оселя"».
За популяризацію читання, промоцію україномовних книжкових видань, культурних цінностей та сумлінну працю – колектив «Видавництва Старого Лева».
За вагомий внесок у розвиток туризму, популяризацію народних традицій – колектив ТзОВ «Відвідай».
За згуртованість, сумлінну та віддану соціальну працю, успішну реалізацію проекту «Навчатися разом – неформальна інклюзивна освіта з незрячими» – колектив львівської міської громадської організації «Інститут українських студій».