Найкращим музейникам Львова дали по 10 тис. грн нагороди

15:40, 17 травня 2013

У Львові нагородили найкращих працівників музеїв. Вони отримали грошові нагороди на конкурсній основі.

Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Львівської міської ради.

Конкурс відбувся у 8 номінаціях: «Збереження музейного фонду», «Популяризація фондових збірок», «Міжнародна діяльність», «Науково-видавнича діяльність», «Розвиток музейного маркетингу», «Впровадження нових форм роботи, інноваційна діяльність музеїв», «Внесок музею у розвиток міста, популяризація історії та культури Львова», «Розвиток музею навчального закладу». Розмір премії у кожній номінації – 10 тис. грн.

«Ми відзначаємо музейників за працю, яка включає креативність, модерність, і вміння продемонструвати якісно новий підхід. Всі сьогоднішні переможці зуміли це зробити і це є приклад для інших, щоб вони також вчилися і були кращими. У Львові є дуже багато цікавих творів мистецтва, і дуже важливо, щоб ми зуміли їх побачити. І це треба вміло показати», - зазначив на нагородженні міський голова Львова Андрій Садовий.

«Вітати музейників – це унікальна львівська традиція, ми даємо кожному переможцю по 10 тис грн. Це така одноразова премія. На превеликий жаль, ніхто в Україні такого не робить, всі тільки плачуться, що музеям є важко і складно. А ми повинні не плакати, ми повинні йти вперед», - зазначив під час нагородження міський голова Львова Андрій Садовий.

Довідка

У номінації «Збереження музейного фонду» за реставрацію музейних експонатів збірки «Іконопис на тканині» відзначається колектив Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького, а саме - завідувача реставраційною майстернею Наталію Шарову та художника-реставратора Надію Сеник.

У номінації «Популяризація фондових збірок» за внесок у створення відділу «Музей визвольної боротьби України» відзначається колектив Львівського історичного музею у складі: завідувач відділом Тарас Кузь, завідувач сектором Люба Коваль, старший науковий співробітник Орест Круковський, старший науковий співробітник Кочергіна Світлана.

У номінації «Міжнародна діяльність» за організацію міжнародних виставок та співпрацю з музейними інституціями відзначається Наталія Філевич, завідувач сектором фондів Львівської Національної Галереї Мистецтв.

У номінації «Науково-видавнича діяльність» за видання альбому-каталогу «Українська фалеристика. Із фондів Львівського історичного музею» відзначається Орест Круковський, старший науковий співробітник відділу «Музей визвольної боротьби України» Львівського історичного музею.

У номінації «Розвиток музейного маркетингу» за співпрацю з фондами, організаціями та установами з метою реалізації музейних проектів, залучення відвідувачів та популяризації музею нагороджується Ірина Криворучка, головний зберігач фондів Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької.

У номінації «Впровадження нових форм роботи, інноваційна діяльність музеїв» за роботу над проектом «Природничий музей: від теорії до еволюції життя до практики Живого музею» відзначається Наталія Дзюбенко, старший науковий співробітник, головний зберігач фондів Державного природознавчого музею Національної Академії Наук України.

У номінації «Внесок музею у розвиток міста, популяризація історії та культури Львова» за діяльність та реалізацію проектів, які сприяють розвитку туризму та промоції міста нагороджується авторський колектив Львівського музею історії релігії у складі: Руслана Бубряк, завідувач виставкового відділу, та Максим Мартин, завідувач відділу «Юдаїзм».

У номінації «Розвиток музею навчального закладу» за науково-дослідницьку діяльність, розвиток музейної педагогіки, проведення екскурсій, лекцій  та студій для учнів, студентів та аспірантів відзначається Юрій Гудима, завідувач Музею історії ЛНУ ім. Івана Франка.