Найменш продуктивними у Львівській міськраді є фракції БПП і "Громадянської позиції"

Експерти оцінили перші 100 днів роботи ЛМР

15:36, 2 березня 2016

Найгірше у Львівській міськраді в перші 100 днів нового скликання працювали депутати «Блоку Петра Порошенка "Солідарність"», «Свободи» та «Громадянської позиції». Найкраще – Українська галицька партія та «Самопоміч». Про це свідчать результати експертного опитування, проведеного львівськими активістами руху «ЧЕСНО» та Комітету виборців України.

«Основні питання і критерії оцінки роботи львівської міськради стосувалися публічності її роботи та того, як працюють фракції у міськраді. Оцінювалася співпраця депутатського корпусу з міським головою, представників різних фракцій між собою (наскільки є конфліктними фракції), виконання даних виборцям обіцянок, а також роз'яснення своєї роботи виборцям», –розповіла голова правління львівського Комітету виборців України Соломія Саврук.

Сині стовпці (одиниці) - найгірше; фіолетові (п'ятірки) - найкраще. Цифри показують кількість голосів експертів, які поставили конкретну оцінку.

За її словами, найбільш конфліктною (неготовою співпрацювати із колегами з інших фракцій) експерти визначили фракцію «Свободи» – вона отримала найбільше двійок. Окрім неї не дуже високі оцінки отримала й фракція «Народного контролю».

Одне з питань стосувалося оцінки виконання партіями своїх передвиборчих обіцянок.

«Експертам було складно оцінювати фракції, оскільки дуже багато партій йшли із дуже загальними та абстрактними обіцянками. Натомість зараз робота є дуже конкретною. Тому тут оцінки є дещо тенденційними – є багато трійок (наприклад, у «Свободи», «Народного контролю»), однак «Блок Петра Порошенка» має значно гірші оцінки. Багато двійок також мають «Громадянська позиція» і «УКРОП»», - пояснила Соломія Саврук.

Подібна ситуація є й з оцінками роботи депутатських фракцій із виборцями. Найгірше після виборів із львів'янами, на думку експертів, працюють депутати «Блоку Петра Порошенка» та «Громадянської позиції». Найкраще - депутати «Самопомочі» та Української галицької партії.

Українська галицька партія отримала й найкращу оцінку роботи у комісіях, хоча тут найпоширенішою оцінкою виявилася трійка (задовільно).

Найефективнішими комісіями за 100 днів роботи нового скликання експерти визнали комісію фінансів та планування бюджету, а також комісію законності, свободи слова та депутатської етики. Непогані оцінки отримала також комісія з архітектури, містобудування та охорони історичного середовища.

«Це не є критика. Це лише тенденції. Адже сто днів дозволяють визначити, наскільки депутати і фракції готові працювати по-новому і дотримуватися нових правил», - пояснила Соломія Саврук.

За її словами, Комітет виборців України та ЧЕСНО невдовзі розішлють партіям результати цього дослідження із рекомендаціями як покращити свою роботу.

P.S. Усього в опитуванні взяв участь 21 експерт (політологи, журналісти, фахівці, які аналізують роботу ЛМР).