Якби вибори відбулися найближчої неділі, то до парламенту пройшли б п'ять партій. Про це свідчать результати соціологічного дослідження «Антирейтинг політичних партій: зворотна сторона впізнаваності», проведеного Агентством соціальних комунікацій.
Зокрема респондентам запропонували відповісти на запитання «Якби вибори до Верховної Ради відбулися наступної неділі, за яку з партій Ви б проголосували?».
У рамках дослідження, за словами керівника соціологічних проектів Агентства соціальних комунікацій Віталія Мороза, якби вибори відбулися в найближчу неділю, то до парламенту пройшли б п'ять партій. Зокрема 22,7% українців готові проголосувати за Партію регіонів. Ще 15,2% готові підтримати ВО «Батьківщина» на чолі з Арсенієм Яценюком.
Віталій Кличко та його «УДАР» практично наздоганяють Об'єднану опозицію і набирають 14,9%. На 2% від нього відстає КПУ Петра Симоненка – 12,1%. Ще 6,5% підтримують партію «Україна – Вперед!» Наталії Королевської. Більше того, не втратила шанси потрапити до парламенту партія «Свобода» Олега Тягнибока.
Опитуваним також було запропоновано відповісти на запитання «За яку партію ви не проголосуєте ніколи?». Результати опитування, за словами політичного експерта Костянтина Малєєва, свідчать про те, що в гонитві за впізнаваністю партіям не слід забувати про іміджеву складову. «Епатаж та радикалізм додають партії впізнаваності, але не голосів. Сьогодні прохідна п'ятірка партій має впізнаваність на рівні 96-98%. Однак, як показують дані антирейтингів, найбільші з них мають системні проекти».
За словами експерта, Партія регіонів та «Батьківщина» сфокусували свої кампанії на взаємних звинуваченнях. Як результат, їх антирейтинг становить відповідно 36,1% та 34,67%. Не особливо піклуються про іміджеві наслідки вчинків своїх лідерів і «Свобода», і «Наша Україна», антирейтинг яких відповідно 14,27% і 15,67%.
Найбільш низький антирейтинг, згідно з даними соціологів, у партій УДАР – 12,07%, та в «Україна – Вперед!» – 9,87%. За словами К. Малєєва, зростання антирейтингу партійного проекту Віталія Кличка може бути пов'язано з радикалізмом мажоритарників, підтриманих партією.
Довідка
Агентство соціальних комунікацій – незалежна громадська організація, створена на початку 2006 року. Основні напрямки діяльності: соціально-політичні дослідження, політичний аналіз та прогнозування, політичне консультування, методологічний супровід передвиборних кампаній, проведення науково-практичних та освітніх заходів.
Дослідження на тему: «Антирейтинг політичних партій: зворотна сторона впізнаваності» проводилося в період з 18 по 28 вересня. Методом особистого інтерв'ю було опитано 1400 респондентів. У ході дослідження використовувалася ймовірнісна випадкова вибірка, рівнонаповнена за областями, яка відображає структуру населення в містах і селах України за статтю і віком. Гранична помилка репрезентативності дослідження не перевищує 3,0%.