Космічний апарат Juno («Юнона») передав на Землю унікальні фотографії Юпітера. Про це повідомляє NASA.
Зонд зміг сфотографувати небесне тіло в раніше не бачених ракурсах. Вперше були зафіксовані інфрачервоні зображення Юпітера крупним планом. Це перші інфрачервоні зображення північного і південного полюсів Юпітера, що показують теплі і гарячі плями, яких вчені ніколи не бачили.
Фото: NASA
«Це перші інфрачервоні зображення північного і південного полюсів Юпітера, показали теплі і гарячі плями, яких ми раніше ніколи не бачили. І хоча ми знали, що перші в світі інфрачервоні зображення південного полюса Юпітера могли виявити полярні сяйва, ми були вражені, побачивши їх уперше. Ніякі інші апарати, з Землі або з космосу, не могли зафіксувати південні полярні сяйва. Високий рівень деталізації розповість нам більше про Юпітері», - розповів дослідник наукового апарату Juno, співробітник Інституту космічної астрофізики і планетології в Римі Альберто Адріані.
Із знімків північного полюса можна отримати відомості про штормову автивність у системі газового гіганта. Полюс виявився більш блакитним, ніж інша частина планети, і в цьому районі багато штормів. Фотокамері «Юнони» допомагали робити знімки ще вісім наукових апаратів, їм вдалося зафіксувати чудові зображення Юпітера на його північних та південних полярних областях в інфрачервоному діапазоні.
«У Сатурна є шестикутник на північному полюсі. Нічого схожого на Юпітері немає. Найбільша планета нашої Сонячної системи воістину унікальна. І у нас є ще 36 обльотів, щоб з'ясувати, наскільки вона унікальна насправді», — додав Болтон.
Агентство звернуло увагу на численні вихори різних розмірів, що обертаються як за годинниковою стрілкою, так і в зворотному напрямку. Також NASA зібрала серію фотографій, зроблених під час підльоту Juno до Юпітера на найближчу в історії космічних досліджень відстань.
Нагадаємо, що раніше автоматична міжпланетна станція Juno прибула до Юпітера. Як інформує NASA, подорож від Землі до найбільшої планети Сонячної системи станції тривала близько п'яти років. Станція Juno обертається навколо Юпітера по еліптичній орбіті на відстані п'яти тисяч кілометрів від атмосфери.