NASA повідомило про можливе існування життя в океані на одному з супутників Сатурна та Юпітера

08:47, 14 квітня 2017

NASA отримало нові докази того, що найбільш імовірними місцями для пошуків життя за межами Землі є супутник Юпітера Європа і супутник Сатурна Енцелад. З точки зору потенційної населеності на Енцеладі є майже всі ключові інгредієнти для життя у відомій для нас формі.

«Ми зробили великий крок вперед у розумінні того, як розташовані океани в Сонячній системі. Ми шукали воду в першу чергу на Марсі, але виявилося, що ми знайдемо дивовижні океани, які розташовані глибоко під поверхнею планети», – розповіли науковці, інформує CNN.

Космічний телескоп Hubble показав, що на найтеплішій ділянці поверхні супутника Юпітера Європи з'явився водяний шлейф.

«Супутник Європа – це дивовижний світ, покритий крижаним щитом. Апарат виявив там вулканічну активність, викиди з цього щита. Ймовірно, там океан, який захищений потужним крижаним щитом», – зауважили дослідники.

На Європі також вдалося виявити ймовірний рух льодів, схожий на земний зсув тектонічних плит. Це відбувається через рух супутника еліптичною орбітою навколо Юпітера.

Що стосується Енцелада, то космічний зонд NASA Cassini виявив свідоцтва гідротермальної активності на супутнику Сатурна, які підтверджують, що в його підлідному океані можуть бути умови, придатні для існування життя.

Гідротермальна активність на Енцеладі Фото NASA

Керівник групи Cassini Ion і Нейтрального мас-спектрометра в Південно-західному дослідному інституті Сан-Антоніо Хантер Уейт і його колеги виявили молекулярний водень, найбільш імовірним джерелом якого вони називають гідротермальні реакції. Крім того, за даними вчених, на дні Енцелада відбувається відновлення вуглекислого газу до метану. При цьому у взятих Cassini пробах не було слідів молекулярного кисню.

«Тепер Енцелад опинився серед лідерів Сонячної системи по ймовірності існування життя. Присутність водню створює ще одну точку відліку, що підтверджує існування гідротермальної активності на цьому супутнику. Як відомо, такі вогнища кишать життям і в земних океанах. Швидше за все, у нас вони були одним із перших місць появи життя», - зазначив він.

Справа в тому, що на Землі деякі мікроорганізми, що не потребують кисню синтезують з водню і вуглекислого газу метан, отримуючи енергію там, де немає сонячного світла.

Співробітники NASA наголосили, що апарат місії Europa Clipper, який запустять до супутника Юпітера, зможе свердлити поверхню і вимірювати температуру Європи.