NASA створила карту льодяних кратерів на Церері

Астрономи говорять про можливість практичного використання масивних покладів замерзлої води

15:04, 10 липня 2016

Вчені астрономічної місії Dawn склали карту кратерів на поверхні карликової планети Церери, які потенційно містять лід. Більшість з цих регіонів досить холодні для того, щоб зберігати водяний лід мільярди років, а значить, він може перебувати в них і зараз.

Про це повідомляється на офіційному сайті космічної агенції.

Як заявив один з дослідників, «умови на Церері (карликовій планеті, яка знаходиться у поясі астероїдів між Марсом та Юпітером, - ZAXID.NET)  дозволяють говорити про широкі поклади водяного льоду. Маса Церери достатня для того, щоб утримувати молекули води. Крім того, на ній достатньо холодних регіонів, ще більш холодних, ніж регіони на Місяці чи Меркурії».

Багато поверхонь мініатюрної планети постійно затінені і не отримують прямих сонячних променів. Як правило, вони розташововані на дні кратерів або на їх стінках, звернених до полюсів. Ці зони отримують непрямі сонячні промені, але температура в них не піднімається вище -151 градусів Цельсія, що дозволяє накопичувати і зберігати водний лід.

Як зазначається, раніше вчені припускали існування таких регіонів на Церері, але це не було документально підтверджено.

Космічна програма NASA Dawn дозволила виявити десятки постійно затінених регіонів в північній півкулі Церери. Діаметр найбільшого кратера складає 16 кілометрів. Загальна площа постійно затінених регіонів становить 1800 квадратних кілометрів, тобто менше 1% площі північної півкулі карликової планети.

Слід зазначити, що у серпні минулого року NASA підготувала «екскурсійний тур» по визначних  планетологічних цікавинках Церери - кратері Оккатор з загадковими білими плямами і горі-піраміді. Пізніше дослідники заявили про те, що розгадали загадку цих плям. На думку вчених, - це відкладення солі, які, ймовірно, є наслідком вивержень екзотичних «соляних вулканів».