Названо три українські фільми-претенденти на «Оскар»

18:24, 1 вересня 2016

Український Оскарівський комітет оголосив про закриття прийому заявок для участі фільмів у відборі на висування на премію «Оскар» у категорії «найкращий фільм іноземною мовою».

Цього року на розгляд комітету було подано три фільми:
 «Гніздо горлиці», реж. Тарас Ткаченко; 
«Пісня Пісень», реж. Єва Нейман; 
«Українські шерифи», реж. Роман Бондарчук.

Те, який фільм зможе претендувати на те, щоб потрапити до оскарівської номінації, комітет оголосить 9 вересня.

Нагадаємо, національні оскарівські комітети до 1 жовтня мають подати заявки на розгляд Американської кіноакадемії у номінації «Найкращий фільм іноземною мовою».

Усі картини, які відповідають вимогам, потраплять до списку кіноакадемії. Згідно з умовами це мають бути повнометражні художні фільми, зняті за межами США, домінуючою мовою в діалогах фільму не повинна бути англійська, картина повинна бути в прокаті, в країні від якої подається заявка, не менше 7 днів поспіль, та творчий контроль над створенням фільму повинен належати громадянам або резидентам країни, яка подає заявку. Кожна країна може подати лише один фільм.

Згодом Американська кіноакадемія опублікує лонг-ліст, у якому з усіх заявок залишаться 9 фільмів. Саме з них академіки і обиратимуть фільми-номінанти.

Отже, Оскарівський комітет обиратиме з наступних трьох фільмів. 

«Гніздо горлиці» Тараса Ткаченка став найкращим українським фільмом конкурсної програми 7-го ОМКФ.

Історія розповідає про українську жінку Дарину, яка вирушила до Італії для того, щоб знайти роботу і прогодувати свою сім'ю в Україні. Поки вона заробляє гроші за кордоном, її сім'я в Україні поступово розвалюється, а зовсім юна дочка вагітніє від хлопця, який не збирається на ній одружуватися. Крім цього в Італії Дарина зустрічає чоловіка. Між ними починаються любовні стосунки. Коли Дарина повертається з Італії, виявляється, що вона теж вагітна...

У фільмі знімались римма Зюбіна, Віталій Лінецький та інші.

Фільм «Пісня Пісень» знятий за мотивами ліричного твору відомого єврейського письменника Шолом-Алейхема. У фільмі поетично та чарівно показане єврейське селище початку ХХ сторіччя, де живуть підлітки Шимек і Бузя. Звичайно, вона – принцеса, а він – принц. Вони живуть в сусідніх будинках на одному подвір'ї. Шимек починає розуміти справжні почуття Бузі тільки роки потому, далеко від дому, коли дізнається, що вона виходить заміж за іншого...

Фільм став найкращим і в міжнародному, і в національному конкурсі 6-го Одеського фестивалю. Він брав участь у фестивалі в Карлових Варах, а також рекомендований на нагороду Європейської кіноакадемії.

У кінострічці знялися Мілена Цибульська, Євген Коган, Аріна Постолова-Тігіпко, Арсеній Семенов та інші.

«Українські шерифи» - документальний фільм Романа Бондарчука.

Світова прем'єра стрічки відбулась 20 листопада 2015 року на Амстердамському міжнародному документальному кінофестивалі, де отримала Спеціальний приз журі, а в Україні — 26 березня 2016 року на кінофестивалі Docudays UA. Фільм розповідає про жителів села Стара Збур'ївка Херсонської області, зокрема про двох чоловіків, які взяли на себе функції охорони громадського порядку.
 
Віктор і Володя суміщають обов'язки міліціонерів і соціальних працівників: вгамовують сімейні сварки, присікають бійки між сусідами, шукають потопельників тощо — тобто займаються усім, окрім кримінальних злочинів. Однак після того, як починається війна, настрій у жителів села змінюється.