НБУ планує підвищити вимоги до ділової репутації керівників і власників фінансових установ

19:00, 10 серпня 2017

У Національному банку України (НБУ) запропонували підвищення вимог до ділової репутації керівників та власників фінансових компаній. Про це йдеться в повідомленні прес-служби фінансового регулятора, пише Finance.ua.

Як зазначається, представники НБУ спільно з колегами з Нацфінпослуг та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) обговорили питання уніфікації підходів до визначення ознак відсутності бездоганної ділової репутації власників і керівників банків та небанківських фінансових компаній.

«Національний банк в межах переходу на ризик-орієнтований нагляд за банківським сектором удосконалив підхід до визначення ділової репутації керівників та власників істотної участі в банках. Інша річ – фінансові компанії, які приходять до нас за ліцензіями на валютно-обмінні операції або переказ коштів. Ми бачимо, що далеко не завжди заявлені власники цих компаній реально ними володіють. Крім того, у переважної більшості таких структур проблеми з капіталом. Отже, це – комплексна проблема», – повідомила заступник глави НБУ Катерина Рожкова, відкриваючи спільну нараду регуляторів фінансового ринку України.

Вона висловила надію, що спільними зусиллями регуляторів фінансового ринку її вдасться подолати, підготувавши відповідні зміни до законодавства.

Директор департаменту ліцензування НБУ Олександр Бевз зазначив, що відомство завжди відкрите до діалогу з комісіями в питаннях, які стосуються ліцензування та подвійного регулювання фінансових установ. Учасники наради також обговорили можливість удосконалення взаємодії між регуляторами при виявленні порушень в діяльності небанківських установ, що займаються обміном валюти.

Як відомо, згідно з постановою №357, від 6 червня 2015 року, НБУ підвищив вимоги до ділової репутації власників істотної участі та керівників банків. Керівник або власник істотної частки акцій банку, визнаного неплатоспроможним, не зможе повернутися в банківську систему в якості власника або керівника фінансової установи протягом 10 років.