НБУ показав, коли українці відчували фінансовий стрес найбільше за останні 10 років

15:36, 10 травня 2019

Динаміка Індексу фінансового стресу (ІФС), який відслідковує Національний банк, свідчить про збереження певних ознак нестійкого фінансового стану. Про це йдеться у звіті Національного банку про запровадження заходів захисту, передає «РБК Україна».

Як свідчить поточна динаміка ІФС, нині він наблизився до значень, що були зафіксовані після кризи 2008-2009 років.

Водночас показники окремих субіндексів (найбільше - субіндекси банківського сектору та державних цінних паперів) усе ще перебувають далеко від мінімальних рівнів.

Як видно з графіку, зниження індексу тривало з другої половини 2015 року. Втім після заяв про націоналізацію «ПриватБанку» наприкінці 2016 року він дещо зріс через нетривалу невизначеність на фінансових ринках і певний відплив депозитів.

Друге пікове зростання відбулося в другому півріччі 2018 року. Основним фактором цього став субіндекс банківського сектору. Його підвищення було зумовлене скороченням обсягів ліквідних активів у банків та волатильністю коштів населення на банківських рахунках, зазначається у звіті НБУ.

Зазначимо, що ІФС - агрегований показник вимірює рівень напруги у фінансовій системі та надає комплексну кількісну оцінку її стану. Розрахунок індексу для України Національний банк здійснює на основі аналізу чотирьох сегментів фінансового ринку: банківського, корпоративного, державних цінних паперів та валютного, для кожного з яких розраховує окремий субіндекс.