НБУ рекомендував Росії закрити банки в Україні

15 травня

Національний банк України рекомендує Росії згорнути свою банківську діяльність на території України і закрити «дочірні» фінустанови. Про це сказала заступниця голови правління центробанку Катерина Рожкова, повідомляє «РБК-Україна» у вівторок, 15 травня.

Рожкова зазначила, що Нацбанк не бачить потенційних покупців на ці активи в Україні, оскільки вони занадто великі.

«Що стосується «Промінвестбанку» і «Сбербанку», то там були потенційні інвестори, яким НБУ відмовив... Ми сьогодні не бачимо потенційних покупців, які могли б купити ці банки, оскільки вони дуже великі. Тому логічний висновок, який може зробити НБУ: згортання діяльності - це єдиний цивілізований шлях для цих банків», - сказала Рожкова.

Вона нагадала, що такий варіант подальшої своєї діяльності вже вибрав БМ Банк, який прийняв рішення про здачу банківської ліцензії.

Рожкова наголосила, що при цьому Нацбанк не може застосувати якісь важелі для прискорення виходу банків з російським держкапіталом з України.

«Ми встановили їм обмеження з розширення депозитної бази, за процентною ставкою та інші обмеження. Але ми працюємо в правовому полі... Інших вимог - політичних або будь-яких інших - НБУ не може встановлювати», – сказала заступниця голови НБУ.

Як інформував ZAXID.NET, Рада національної безпеки і оборони України продовжила дії санкцій щодо банків з російським капіталом, дія яких закінчувалась у березні 2018 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Головні новини Львова за 18 вересня
ЄСПЛ зобов'язав владу утриматися від доступу до будь-яких даних з телефону Наталії Седлецької
Як Ленін українізовував Крим
РАГУlive. Випуск за 18 вересня
Верховна Рада висунула Олега Сенцова на Нобелівську премію миру
«Вибачся. Скажи, що ти ідіот»
Україна домовилася з МВФ про підвищення цін на газ
У 225 мешканців Львівщини діагностували хворобу Лайма
Суд арештував майно майора Миколи Мельниченка і дозволив його затримати
Луценко вніс до ВР подання про зняття недоторканності з трьох нардепів