НБУ скасував валютні обмеження для імпорту життєво необхідних товарів

11:44, 10 квітня 2015

Нацбанк частково скасував вимогу обов’язкового використання акредитивної форми розрахунків при здійсненні платежів за імпорт товару за контрактами, загальною вартістю понад $500 тис.

Рішення закріплене відповідною постановою правління НБУ №222 від 9 квітня, яка набирає чинності сьогодні, 10 квітня.

Як повідомляє Insider, згідно з документом, вимога щодо обов’язкового використання акредитивної форми розрахунків при здійсненні платежів за імпорт товару за контрактами, загальною вартістю понад $500 тисяч, не буде поширюватися на операції з купівлі життєво необхідних товарів (нафти, бензину, дизпалива, медичних виробів для гемодіалізу та лікування хворих на онкологічні захворювання) за прямими контрактами з їх виробниками, а також товарів військового призначення.

Нагадаємо, що обмеження було запроваджено НБУ 24 лютого.

Акредитивна форма розрахунків – це форма безготівкових розрахунків між підприємствами і організаціями за товарно-матеріальні цінності та послуги за допомогою акредитивів. Акредитивом називають платіжний документи, за яким кредитна установа (банк, страхова компанія, фонд тощо) дає розпорядження іншій кредитній установі за рахунок спеціально заброньованих коштів оплатити товарно-транспортні документи на відвантажений товар чи виплатити пред’явникові акредитиву зазначену суму грошей.