На початку тижня залишки на кореспондентських рахунках банків різко впали майже на 4 млрд грн - до 15,7 млрд грн.
Це призвело до швидкого підвищення ставок на короткострокові ресурси, пише "Комерсант-Україна".
За даними НБУ, у 11 вересня вартість кредитів овернайт в середньому становила 27,2%.
Це найбільш високий рівень з листопада 2011 року - тоді овернайт досяг 31,2%. Протягом першої половини 2012 року ціна "нічних" кредитів становила від 1,8% до 10,6% і лише 18 червня досягла 21,9%.
Нацбанк ще не оприлюднив середню ставку вчорашніх торгів, проте, за даними системи TRData, вартість ресурсів коливалася в межах 25-30%.
Учасники ринку пояснюють, що дефіцит гривні став прямим наслідком дій Нацбанку, що активно скуповує її на ринку.
"НБУ стискає вільну гривневу ліквідність для того, щоб банки не могли купувати долари і тим самим дестабілізувати курс, як це було тиждень тому, коли кілька комерційних банків почали скуповувати валюту за кошти, отримані від НБУ як рефінансування", - зазначив головний аналітик Брокбізнесбанку Олександр Федик.
Учасники ринку відзначають, що ресурси будуть дорогими і далі.
"Залишки вже досягли 17,3 млрд гривень, що вже краще, ніж 15,57 млрд гривень, але цього все одно недостатньо, щоб ставки знизилися значно", - сказав заступник голови правління банку "Національний кредит" Дмитро Власов.
За його словами, дорога гривня на грошовому ринку - це завжди погано. Нагадаємо, директор Інституту економіки та прогнозування НАН Валерій Геець у колонці для Forbes.ua прогнозує, що курс гривні до кінця року може впасти до 10 грн/дол.