Правління Національного банку прийняло рішення про віднесення ПАТ «Юніон стандард банк» до категорії неплатоспроможних. Про це йдеться в постанові регулятора від 2 жовтня.
«Ще один банк з непрозорою структурою власності виводиться з ринку. Ми завершили етап очистки системи, проте банкам, що порушують законодавство та проводять підозрілі операції, не місце на цьому ринку. Ми приділяємо значну увагу прозорості та стабільності системи, і будемо і надалі боротися із порушниками», – сказала директор Департаменту банківського нагляду Катерина Рожкова.
«ЮСБ банк» був одним з банків, яким Національний банк направив листа про непрозорість структури власності, вимагаючи привести її у відповідність до законодавства. Через це регулятор також посилив нагляд за банком.
Через збільшення ризиків інформаційної безпеки у вересні 2015 року банк визнано проблемним.
«Протягом останніх днів «ЮСБ Банк» почав проводити в значних обсягах операції з готівкою. Така діяльність могла призвести до погіршення фінансового стану банку, що у свою чергу поставило під загрозу безпеку коштів, довірених банку вкладниками та іншими кредиторами. Крім того, всупереч забороні, банк почав укладати договори комплексного банківського обслуговування фізичних осіб, що могло збільшити навантаження на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб»,– зазначили в НБУ.
Зазначимо, що «ЮСБ Банк», який раніше носив назву «Катеринославський комерційний банк», заснований у 1994 році. За інформацією НБУ, на 1 липня 2015 року з розміром загальних активів банк посідав 77-е місце (799,4 млн грн) серед 127 діючих у країні банків. Його зобов'язання перед фізичними особами на цю дату становили 284 млн грн, у тому числі в іноземній валюті – 234,7 млн грн, перед юридичними особами – відповідно 169,5 млн грн і 3 млн грн.
На початок поточного року банк не розкривав інформацію про своїх власників, вказуючи лише, що його акціонерами були 7 юридичних та 28 фізичних осіб без істотної участі. Після посилення вимог НБУ до розкриття структури власності, «ЮСБ Банк» вказав, що на середину червня цього року серед найбільших власників його акцій були Олена Гласенко (Одеса), Елла Корякіна (Антрацит, Луганська обл.), Володимир Демков (Донецька обл.), Людмила Міщенко (Донецька обл.), Сергій Вдовиченко (Дніпропетровськ), сестра і брат Анастасія та Дмитро Іващенки, Тетяна Корчак (Котовськ, Одеська обл.) і Сергій Дугинов (Донецька обл.).