Національний банк України ввів в обіг пам'ятну монету номіналом 5 гривень "800 років м. Збараж". Нумізматична новинка продовжує серію "Стародавні міста України" і присвячена місту Збараж, розташованому на річці Гнізна (басейн річки Дністер) у Тернопільській області.
Монету виготовлено з нейзильберу, якість карбування "спеціальний анциркулейтед", маса - 16,5 г, діаметр - 35,0 мм, тираж - 35 000 штук. Гурт монети рифлений.
На аверсі монети угорі розміщено малий Державний герб України, напис півколом «Національний Банк України» та картуш з єрусалимським хрестом, який зберігся на стіні Спасопреображенської церкви міста Збараж, під яким написи «5 гривень/2011» та логотип Монетного двору Національного банку України (праворуч).
На реверсі монети на першому плані зображено в'їзну браму Збаразького замку, написи «Збараж» (ліворуч), «800/років» (знизу); праворуч від в'їзної брами - герб міста, на задньому плані - головні архітектурні домінанти центру міста Збараж.
За художнє оформлення монети відповідальні художники Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук. Скульптор - Анатолій Дем'яненко.
Пам'ятна монета номіналом 5 гривень в обігу з 30 червня 2011 є дійсним платіжним засобом України й обов'язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів та для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви і для переказів, повідомили у прес-службі НБУ.
Перша письмова згадка про місто припадає на 1211 рік, коли Збараж входив до Галицько-Волинського князівства і був одним з його найбільш укріплених удільних центрів. Місто стало відомим також завдяки подіям періоду Визвольної війни українського народу 1648 - 1654 років.