Не лише живопис

Що можна побачити у виставкових залах Львова?

14:32, 2 червня 2016

У музеях, галереях та виставкових залах Львова одночасно триває чимало виставок. ZAXID.NET спробував обрати найцікавіше із того, що є актуальним саме зараз. Звичайно, обрані експозиції не вичерпують усього  того, чим може потішити та зацікавити Львів шанувальників образотровчого мистецтва. 

Художньо-меморіальний музей Олекси Новаківського демонструє роботи художника з колекції професора Миколи Мушинки. Експозиція передана у дарунок до збірки Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького.

Виставка живопису Олекси Новаківського триває до 20 червня

Засновником і першим власником колекції, яка налічує 50 творів живопису і графіки, був близький друг Олекси Новаківського Іван Голубовський (1878 – 1957). Після його смерті збіркою опікувалась донька Галина Голубовська (1913 – 1973). У 1970-х рр. колекцію придбав професор Микола Мушинка, який став популяризатором творчості художника. У квітні 2016 року професор передав збірку Національному музею у Львові.

У Палаццо Бандінеллі (історичний музей) триває показ «Пам'яток єврейського ремесла». Виставка представляє цікаві фрагменти єврейського життя Львова минулих століть, насамперед найрізноманітніші вироби ремісників (порцеляна, ювелірна продукція, кераміка, одяг і т.д.), знаряддя праці, речі побуту, релігійного культу тощо. 

Виставка розкриває особливості життя єврейської общини, взаємовплив культур різних національностей, які населяли довоєнний Львів.

Виставка «Пам'яток єврейського ремесла» триває до  27 серпня

У новому кафе-вітальні Центру міської історії відбулося відкриття виставки, на якій представлено роботи польського фотохудожника Мацея Богдановіча та львівського митця Євгена Равського.

На виставці репрезентовані проекти авторства Мацея Богдановіча з проекту «Імітація правди. Невже?» та Євгена Равського з проекту «Halywood».

Роботи художників – це яскравий приклад творення нових метафоричних нашарувань, де поєднані декілька рівнів подій в межах одного візуального стилю.

«Я підправив традиційні ландшафти за допомогою гротескних образів на перетині сновидінь наяву, вигадки і сучасної образності. Традиційний інструментарій колажу можна було би тут замінити якимись технологіями, але дух залишається той самий» - коментує свій проект  Богдановіч.

Водночас проект «Halywood» Євгена Равського також використовує колаж з метою «доповнити реальністьЙ. Ця гра слів, гра з відомою, впізнавальною назвою Hollywood, що стала вже словом-символом, означенням країни кіно, країни мрій, у поєднанні із латинським «Haly» (скорочення від «Галичина») демонструє потенцію Галичини та Львова.

Проект Євгена Равського «Halywood». Виставка триває до 31 жовтня

Львівський Музей Ідей представив роботи італійської художниці Розарії Делтон «Різне». Це синтез її праці і творчого шляху. Художниця використовує різноманітні та спонтанні техніки, але переважно - це олія, акрил , мішана техніка по будь-якій поверхні (дерево, папір, полотно, картон), а в останні роки - і вугілля.

Однією з характеристик художньої творчості Делтон є її домінантий акцент на жіночій дійсності.

«Я відчуваю і вірю, що жінка має енергію душі, тобто, вона може експортувати це в життя. Вона знає що таке життя і вона бориться за нього», - вважає художниця.

Виставка Розарії Делтон «Різне» триває  до 16 червня

У Галереї мистецтв 2 червня відкривається виставка Станіслава Бая (Варшава) «Ріка і люди». Станіслав Бай - сучасний польський художник, професор, викладач Академії Мистецтв у Варшаві та Європейської Академії Мистецтв. Він є автором близько ста персональних виставок як в Польщі, так і за кордоном.

Виставка Станіслава Бая «Ріка і люди» триває до 16 червня

Фото: Мірослав Пархомик, історичний музей, Центру міської історії