Не мандатом єдиним

Рейтинг найбагатших та найбідніших депутатів Львівської міської ради

20:03, 12 травня 2016

Депутат від БПП «Солідарність» Остап Доскіч задекларував майже 28 мільйонів доходу та виявився набагатшим серед депутатів місцевих рад в Україні. Ще троє депутатів від фракції БПП увійшли до п'ятірки найбагатших депутатів Львівської міськради. Натомість майже вся фракція «УКРОП» живе на межі бідності.

Рух «Чесно» на основі моніторингу декларацій про доходи уклав рейтинг найбагатших та найбідніших депутатів Львівської міської ради.

Найбільш заможні депутати

Найбільший дохід за 2015 рік серед депутатів Львівської міської ради задекларував депутат від БПП «Солідарність» Остап Доскіч. Він і його сім’я заробили майже 28 млн грн. За даними руху «Чесно» це рекорд заробітку серед депутатів місцевих рад всієї України.

Як пояснив Остап Доскіч у коментарі ZAXID.NET, минулого року він отримав від батька в подарунок квартири та земельні ділянки, вартістю 26 млн грн.

Остап Доскіч разом із своїм братом Юрієм Доскічем володіє ТзДВ «Гал-кат», яке, за даними бази даних Youcontrol, займається оптовою торгівлею металами, хімічними продуктами та відходами й брухтом.

На другому місці серед найбагатших депутатів Львівської міськради – депутат партії «Самопоміч» Роман Федишин. Він разом із сім’єю заробив 3,14 млн грн. Депутат є директором і співвласником «Шувар». Крім того, Федишин є співвласником ПП «Холдінвестгруп» і ТзОВ «Сіліцій», які також займаються продажем оптовим продажем продуктів та напоїв.

Щоб збільшити зображення, клікніть на нього

Третє місце за доходами посів безробітний студент і наймолодший депутат ради від Блоку Петра Порошенка «Солідарність» 21-річний Віталій Свіщов. У 2015 р. він заробив 32 тис. грн - це сімейний дохід депутата склав понад 2 млн грн.

Свіщов є гравцем львівського клубу «Динамо» та збірної України з водного поло. За словами Віталія Свіщова, три квартири та дві машини він отримав у власність завдяки тому, що «родина інвестує у моє майбутнє».

Четверте місце за кількістю доходів посів «свободівець» Андріян Гутник. Раніше Гутник був головою наглядової ради ПАТ «Комплекс водних видів спорту» - аквапарк «Пляж». Зараз у декларації депутат вказав, що він – фізична особа-підприємець. У 2015 році Гутник разом із сім’єю заробили 1,9 млн грн.

Закриває п’ятірку мільйонерів міськради депутат фракції «Самопоміч» Максим Коляда. Депутат працює асистентом кафедри психології в Українському католицькому університеті та займається підприємницькою діяльністю, пов'язаною з освітою. Основна частка доходу припадає на членів його сім’ї й сукупно становить мільйон гривень, тоді як особистий дохід депутата становить майже 55 тис. грн.

Всі заощадження – на бізнес

Статки депутатів формують не тільки їхні заробітки впродовж року, а й заощадження на банківських рахунках та внески до статутних капіталів підприємств, якими володіють депутати.

Завдяки спадку Остап Доскіч не тільки найбільше заробив впродовж минулого року, але й найбільше коштів вклав у статутний капітал свого підприємства – 23 мільйони у ТзДВ «Гал-кат».

Другим за кількістю коштів у статутному капіталі свого підприємства є депутат від БПП «Солідарність» Сергій Івах. Впродовж року депутат заробив всього 5 600 грн – це близько 466 грн за місяць. Водночас він поповнив статутний капітал ТзОВ «Діамант Аурум» на понад 15 млн грн.

Як пояснив ZAXID.NET Сергій Івах, 15 млн грн він накопичив за попередні роки, до початку депутатської діяльності. Він також додав, що впродовж року жив за рахунок своїх заощаджень.

Щоб збільшити зображення, клікніть на нього

На третьому місці також депутат від БПП «Солідарність» Петро Адамик, який впродовж року заробив 811 тис. грн, із яких 21 тис. грн – зарплата. Адамик є співзасновником україно-в’єтнамського підприємства «Увіко ЛТД», яке займається поліграфічними послугами та співвласником ТзОВ «Британський дім», яке займається діяльністю ресторанів та наданням послуг мобільного харчування.

Водночас заощадження депутата склали близько 4,5 млн грн, з них 2,3 млн грн – на банківському рахунку, 1,7 млн грн – внесок до статутного капіталу підприємства, 255 тис. грн – дивіденди отримані депутатом. Ще 400 тис. грн Адамик отримав від продажу майна.

На межі прожиткового мінімуму

Нічого впродовж минулого року не заробив депутат від партії «Самопоміч» Ігор Корончевський. Він є директором ПП «Кароль», яке займається ремонтом автомобілів та продажем автозапчастин. Попри підприємницьку діяльність ані депутат, ані його родина не заробили впродовж року ні копійки.

У коментарі ZAXID.NET Ігор Корончевський розповів, що впродовж минулих років вони із дружиною заощадили достатньо коштів, аби зараз не працювати. За словами Корончевського, він не має банківських рахунків, а тримає свої заощадження в готівці. Крім цього, у власності депутата та членів його родини перебуває 5 квартир, 3 гаражі, 1 житловий будинок та земельна ділянка площею 14,364 тис. м2.

До числа депутатів, які живуть на межі бідності увійшла майже вся фракція «УКРОП». Іван Гринда задекларував 13200 грн – це доходи членів його родини. Гринда – президент ГО «Захисти своє майбутнє», але доходу від цієї діяльності він не має. Разом з тим депутат задекларував квартиру, земельну ділянку, будинок та дві машини – Ssang Yong та ВАЗ 21099.

У коментарі ZAXID.NET Іван Гринда додав, що в кінці грудня 2015 року вони з родиною продали квартиру. До цього, вони із родиною жили заощадження, накопичені в готівці за попередні роки. Водночас пояснити, від якої саме з діяльності їхній родини вдалось накопичити кошти, Гринда не зміг.

Щоб збільшити зображення, клікніть на нього

Уся інфографіка - руху «Чесно»

22-річний «укропівець» Любомир Босаневич задекларував трохи більше 14 тис. грн, що дорівнює 1170 грн заробітку на місяць. Босаневич навчається у Львівському національному університеті ветеринарної медицини, а також є співзасновником та координатором ГО «Допомога армії України».

Трохи більше прожиткового мінімуму впродовж року заробив голова фракції «УКРОП» Ігор Телішевський. Загальний дохід його сім’ї склав 34,6 тис. грн. Телішевський працює помічником нардепа від БПП Тараса Батенка.

Замикає п’ятірку депутатів, що найменше заробили, «свободівець» Андрій Карбовник впродовж року заробив 25 тис. грн. Ще його сім’я отримала 10 тис. грн матеріальної допомоги. Відповідно до декларації депутата, майже 2100 грн заробітної плати на місяць він отримує, працюючи комерційним директором ТзОВ «Укрспектор», котра займається електромонтажними роботами.