Євро-2012 відбуватиметься у двох країнах, тому вірити у те, що чемпіонат заберуть в України – смішно. Бо забрати Євро в України (на користь Німеччини чи будь-якої іншої країни) неможливо. Тоді потрібно забирати у двох країн.
Хоча, мусимо визнати, що Польща не готова до Євро-2012 навіть теоретично. Ми, принаймні, маємо те, що називається спортивною частиною: вирішено проблему з будівництвом двох стадіонів - у Донецьку і Дніпропетровську, з проблемами, але все-таки розпочався процес будівництва стадіонів у Києві, Львові та Харкові. Якщо торкатись питання інфраструктури - коли ми хоча б щось для цього зробимо, матимемо її до 2012 року.
Не погоджуюсь із твердженнями політиків, які кажуть, що Євро-2012 врятує низка прийнятих у парламенті законів. Бо Євро-2012 може врятувати лише один закон - і закон цей має заборонити партійним політикам втручатись у Євро-2012. Все. Більше нічого не потрібно.
Адже смішно коментувати дії уряду чи звинувачувати Президента або прем'єра у непроведенні Євро-2012. Насправді на 90% відповідальність за Євро - на місцевих органах влади. Бо що може зробити уряд для, наприклад, будівництва стадіону у Львові? Профінансувати? Дозволити містам 52 роки не платити податків, оскільки ті приймають Євро-2012? Простіше ті ж місцевій владі дати можливість інвесторам будувати стадіон з подальшою передачею його громаді, взамін на дозвіл на безкоштовне будівництво низки прибуткових споруд навколо стадіону чи потужного рекреаційно-відпочинкового центру тощо. Так практикує цілий світ. Та у нас це (особливо безкоштовно) чомусь владі не подобається.
Тому, повторюю ще раз, немає сенсу звинувачувати уряд чи Президента. Як і не було сенсу створювати структуру, яку нині очолює Червоненко. Навіщо? Адже у нас є Міністерство сім'ї, молоді і спорту, є уряд (який відповідає за економічний і політичний бік підготовки). Навіщо було створювати ще одну структуру - бо це всього лише спроба отримати менторську позицію. І де успішна діяльність цієї структури? Адже, наприклад, усі питання по Євро у Києві вирішилися завдяки втручанню Суркіса і його позиції. Чи, може, Червоненко допомагав Ахметову закладати стадіон у Донецьку чи «Привату» - в Дніпропетровську? Ні, бо для цього достатньо і координуючих дій виконавчої влади. А ця нездорова і незрозуміла конкуренція, в принципі, створює загрозу для проведення в Україні Євро-2012. Однак вона, на щастя, не може цьому завадити.
Тому Євро-2012 для України врятує зшкрябування з нього усіх політичних нашарувань. Політики взагалі не мають права критикувати чи хвалити стан справ у підготовці до Євро. Бо такі коментарі будуть лише спекуляціями. Наприклад, чи чули ви хоч раз, щоб прем'єр-міністр критикувала чи хвалила підготовку України до Євро-2012? Ні. Юлія Тимошенко лише відповідала на запитання і жодного разу не вдавалась до спекуляцій на темі Євро. Чого не скажеш про інших політиків.
Врятує Євро для нас і вивчення результатів підготовки до чемпіонату Польщі. Там досі не закладено жодного стадіону. Тому я, наприклад, зі здивуванням прочитав в одній із польських газет, що, мовляв, за словами нашого Президента, український уряд гальмує Євро-2012 і Україна може не встигнути підготуватись до чемпіонату. Це банальна спекуляція. Бо уряд має будувати готелі чи модернізувати аеропорти? Вочевидь, ні. Чи хтось, окрім Червоненка, у це вірить?
Євро-2012 врятує його якнайшвидше настання. Тобто, чим менше часу до Євро-2012 залишатиметься, тим менше проблем навколо цього буде. Бо нині є багато галасу даремно.
Вірити, що у нас заберуть Євро-2012, - смішно.