Не у всіх лікарнях Львова надійне електропостачання

13:30, 29 січня 2008

ВАТ „Львівобленерго” закликає привести електропостачання бюджетних установ у відповідність до чинного законодавства та нормативних документів. Про це ZAXID.NET повідомили у відділі корпоративних зв’язків ВАТ “Львівобленерго”.

ВАТ „Львівобленерго” нагадує, що у серпні минулого року товариство вкотре звернуло увагу влади та громадськості на стан електропостачання бюджетних установ, який не відповідає діючим нормам. Бюджетні установи Львова, зокрема, лікарні і навчальні заклади, не виконують вимоги інспекторів ВАТ „Львівобленерго” щодо приведення їх схем електропостачання відповідно до вимог нормативних документів. Тим самим керівники цих закладів свідомо ставлять під загрозу життя і здоров’я громадян.

"Позиція міської та обласної влади Львова не зовсім зрозуміла - їм відомо про критичний стан електропостачання бюджетних установ, однак дій на вирішення цих проблемних питань від органів влади не спостерігається.

Більшість медичних установ Львова мають електроприймачі 1 категорії надійності, для яких недопустимі перерви у електропостачанні, але фактичні схеми постачання електроенергії значної кількості лікарень вимогам категорійності не відповідають. У діючих "Правилах улаштування електроустановок" визначено, що електроприймачі 1 категорії — це електроприймачі, перерва в електропостачанні яких може призвести до небезпеки для життя людей і вони повинні забезпечуватись електроенергією від двох незалежних взаєморезервуючих джерел живлення, перерва їх електропостачання може бути допущена лише на час автоматичного включення резервного живлення. Споживачів, які мають електроприймачі 2 категорії, рекомендується забезпечувати електроенергією від двох незалежних взаєморезервуючих джерел живлення, їх знеструмлення може тривати під час проведення оперативних перемикань.

Згідно з оперативною інформацією ВАТ „Львівобленерго”, лише декілька медичних установ Львова забезпечують 1 категорію надійності відповідно до чинних нормативних актів, частина — 2 категорію, їх перехід на вищу категорію тягнеться роками; і близько половини закладів по своїй схемі електропостачання ні під 1, ні під 2 категорію не підпадають. У більшості медзакладів відсутні додаткові незалежні джерела живлення на випадок непередбаченого знеструмлення, які були б встановлені згідно чинного законодавства. Крім цього, часто бюджетні установи не забезпечують відповідний до нормативних документів стан внутрішніх мереж і обладнання.

Під час зимового періоду питання надійного електропостачання особливо актуальне. Тому „Львівобленерго” як соціально відповідальна компанія ініціює його розгляд на рівні керівництва міста Львова й області. Адже якщо споживач потребує певної категорії надійності, він забезпечує її за власні кошти, в даному випадку - за кошти бюджету. Це визначено в "Правилах приєднання до електричних мереж". Тому львівська міська та обласна влада мали б передбачити виділення коштів для приведення внутрішніх електромереж бюджетних установ до належного стану", - йдеться у повідомленні “Львівобленерго”.