Недовіра Костюку була б законна лише після звіту, – експерт

16:15, 13 березня 2012

Питання щодо голосування за висловлення недовіри (голові ОДА, – ред.) може мати законну силу тільки, якщо воно було винесене внаслідок звіту голови обласної адміністрації, – так прокоментував голосування за недовіру голові Львівської ОДА Михайлові Костюку політолог Ігор Танчин.

13 березня у коментарі ZAXID.NEТ Ігор Танчин нагадав, що коли Львівська облрада висловлювала недовіру екс-губернатору Василю Горбалю, «це питання було одним з пунктів звернення до президента, а не окремим питанням». «Тому воно в принципі юридичної сили не мало», – пояснив експерт.

Водночас, відмову Костюка звітувати на сьогоднішній сесії, політолог прокоментував так: «Це якраз був його хід, щоб не було юридичних підстав звільнити його з займаної посади».

Ігор Танчин нагадав приклад голосування про недовіру екс-губернатору Харківщини Авакову: «Був і звіт, і 2/3 голосів (дві третини депутатських голосів за недовіру, – ред.). Він мав би піти з посади, але президент обійшов це питання дуже просто – призначивши його виконуючим обов’язки».

Водночас, як зазначено в ЗУ «Про місцеве самоврядування», «районна, обласна рада може шляхом таємного голосування висловити недовіру голові відповідної місцевої державної адміністрації, на підставі чого Президент України приймає рішення і дає відповідній раді обгрунтовану відповідь.

Якщо недовіру голові районної, обласної державної адміністрації висловили не менш як дві третини депутатів від загального складу відповідної ради, Президент України приймає рішення про відставку голови місцевої державної адміністрації».

Як інформував ZAXID.NET, сьогодні депутати Львівської облради проголосували за висловлення недовіри голові ЛОДА Михайлові Костюку. Із 116 депутатів у залі були присутні 104 депутати. «За» недовіру проголосувало 74 депутати.1 бюлетень визнано недійсним, 20 депутатів проголосувало проти, а 9 –утримались. До двох третин депутати не добрали два голоси.

Додамо, що для висловлення недовіри голові Львівської ОДА цю пропозицію мають підтримати дві третини депутатів обласної ради. Лише у цьому випадку Президент України зобов’язаний розглянути питання про відставку голови облдержадміністрації.

У ситуації, що склалась – коли за недовіру голові облдержадміністрації проголосували більшість депутатів (але менше двох третин, - ред.) Президент України повинен надати відповідь з обґрунтуванням цієї ситуації.