Негласні побори в закладах освіти обходяться батькам до тисячі гривень на рік

08:40, 23 грудня 2011

Негласні побори в освіті обходяться батькам у 800 гривень на рік за дошкільнятка і тисячу гривень – за школяра, підрахували журналісти ток-шоу «Відверта розмова», що на Телеканалі 24.

За їх словами, до того, що навчальні заклади міцно залізли у кишені батькам, останні вже настільки звикли, що майже не обурюються на безкінечні прохання про допомогу.

«Ну доводиться трошки помагати, але то твоє власне бажання», - каже мама шестикласника.

«Ну звичайно, що помагаєм. Треба ж туалетний папір, мило, зошити закупляли такі, що треба, не звичайні, а там з прописами всякими. Ну як завжди», - додала мама другокласниці.

Однак  сумами допомоги ділитися наважується далеко не кожен, мовляв «це не коректне питання».

Проте один з батьків, що водить дитину  в садок таки розповів про випадки поборів у дитзакладі.

«Кожен тиждень на щось здаємо. І на цирк, і на якесь прибирання. На всякі ремонти, все що завгодно. Інколи йде по 10, 20, 100, а іноді й усі 600 гривень віддаємо», - зазначив він.

Опитавши з десяток батьків, журналісти підсумували, що садочок обходиться щонайменше у 800 гривень на рік. Щомісяця по 20-40 гривень – на миючі засоби, раз на півріччя – 100-200 гривень у фонд дитустанови, на її ремонт – ще 300-500 гривень на рік. Подарунки вихователям – це 100-200 гривень на рік. Влаштування дитини в садок коштує тисячу або й півтори тисячі гривень. Це вже офіційний благодійний внесок, без якого, одначе, ніяк, кажуть журналісти.

Школярі обходяться ще дорожче – щонайменше тисячу гривень на рік. На кожне свято – по 20-50 гривень на подарунки вчителям,  від 300 до 500 гривень – раз на півріччя на ремонт класу чи школи. Крім того, нерідко є і спецфонд навчального закладу, внесок у який – 100-200 гривень на рік за кожну дитину. З кишень батьків зазвичай платять і шкільній охороні. Це 50-100 гривень на рік. Практикується, й щоб батьки купували дітям зошити з логотипами навчальних закладів, а це – до 100 гривень на рік.