Неконтрольовані райони Луганщини розраховуються з Україною за електрику лише на третину

Спроби відімкнути боржників з неконтрольованої території закінчуються тиском бойовиків

09:04, 30 квітня 2016

Неконтрольовані владою території Луганської області щомісяця отримують з об’єднаної енергосистеми України електроенергію вартістю близько 140-150 мільйонів гривень, оплачуючи лише 50 мільйонів, повідомив генеральний директор «Луганського енергетичного об’єднання» Володимир Грицай.

«На неконтрольовану сторону по перетоку надходить з контрольованої території електроенергія вартістю близько 140-150 млн грн. Те, що ми там ціною величезних зусиль можемо збирати і збираємо – це близько 50 млн грн на місяць. Вони надходять в Ощадбанк на рахунок зі спеціальним режимом використання від українських підприємств, які провадять там діяльність», – сказав він агентству «Інтерфакс-Україна».

За словами гендиректора, названа вище цифра оплати – середня. «Буває і від 10 млн грн, а буває і 60-70 млн грн, буває 80 млн грн «вистрілить», – сказав він.

Грицай уточнив, що на неконтрольованих територіях є низка великих боржників, серед яких підприємства групи «Метінвест» і ДТЕК (контролюються олігархом Рінатом Ахметовим).

«На жаль, з великих споживачів, які знаходяться на тому боці – в “Алчевського меткомбінату” борг понад 700 млн грн, а з урахуванням штрафних санкцій – понад 900 млн грн. Наступний наш великий споживач і боржник – це “ДТЕК Свердловантрацит”: борг понад 400 млн грн», – сказав він.

Грицай додав, що спроби обмежувати електропостачання неконтрольованим територіям Луганської області не мали успіху.

«Один раз вдалося відключити шахту підприємства «Свердловантрацит» і ряд об’єктів соціально-культурного побуту (котельню і адмінбудинок). Чим це закінчилося? – Це закінчилося приходом співробітників так званого «МГБ ЛНР». Запросили начальників Свердловського і Краснодонського РЕМ, провели з ними кількагодинну «бесіду», – сказав він.

Грицай зазначив, що ЛЕО продовжує в рамках українського законодавства видавати попередження боржникам, однак більше нічого зробити не в змозі.