У Личаківському суді у Львові продовжують розглядати справу про торгівлю людьми. На лаві підсудних троє осіб ― німець, посередниця та мама немовляти. На черговому засіданні заслухали свідків обвинувачення ― прикордонницю, оперативника та нотаріуса. Усі троє упізнали затриманих.
У Личаківському суді напружено, коли виступають свідки обвинувачення. Спочатку слухають свідчення працівниці прикордонної служби «Краковець». На кордоні при перевірці документів вона виявила, що у німецького подружжя немає документів на новонароджену дитину.
«У їхньому контрольному талоні було вказано п’ять осіб. Я запитала німця, чому у них чотири паспортних документи, він мені пред'явив свідоцтво про народження і дозвіл для виїзду за кордон. Я тоді покликала старшого зміни», ― пригадує свідок, прикордонниця Наталія Любицька.
А от свідок-нотаріус упізнала двох підсудних ― німця та матір дитини. 26 серпня минулого року в нотаріальну контору звернулась жінка, яка назвалась Вікторією Гайдамакою, та чоловік. Свідок упізнала підсудного німця. Пара хотіла завірити дозвіл на тимчасовий виїзд немовляти у Німеччину.
«Я запитала громадянку Гайдамаку, чому така малесенька дитина їде з батьком, чи вона не боїться її відпускати, на що вона мені відповіла, що змушена відпустити дитину з батьком скоріше, оскільки в Німеччині в 10-денний термін цю дитину треба поставити на облік. Тоді вона буде мати безкоштовний патронат», ― розповіла свідок, приватний нотаріус Юлія Попович.
Також суд заслухав оперативника, який у серпні допитував німецьке подружжя у Краковці. Німець Александер запевняв, що розлучений із жінкою, яка його супроводжувала тоді, і підтримує з нею дружні стосунки. Чоловік розповів, що через те, що пройшов стерилізацію, не може мати більше дітей, тому через соцмережі дізнався про альтернативне усиновлення. І так натрапив на посередницю Оксану. Та оперативник запідозрив брехню і виявив, що німець та Вікторія ніколи не бачились, тож не могли мати спільну дитину.
«Він казав, що з біологічною матір'ю дитини вони познайомилися в Німеччині чи в Україні, не пригадую точно. В ході перевірки по наявному обліку зрозумів, що вони між собою ніколи не контактували, тобто ні він в Україні не був, ні вона в Німеччині», ― зазначив оперативник прикордонної служби «Краковець» Олександр Тимчук.
Далі суд збирається заслухати нових свідків у справі торгівлі людьми. Обвинувачення готує ще й відеодокази. У цій справі підозрюваним загрожує від восьми до п'ятнадцяти років з конфіскацією майна. Для посередниці, каже прокурор, це не перша така справа.
«Посередниці заплатили за її послуги (т.зв. альтернативне усиновлення) 13 тисяч 750 гривень, наскільки я пригадую, це була тисяча євро. Ми не змогли довести, що матір дитини отримала будь-які кошти. За аналогічним фактом розслідується справа в місті Києві. Тільки там, відповідно, інша мама, інші батьки. Єдине спільне, це мама, яка мала намір віддати дитину і підшуковувала потенційних батьків через посередницю Оксану», ― розказав прокурор Сергій Криштанович.
Тим часом дитині Вікторії уже сім місяців, вона перебуває у будинку дитини.
«Дитина є соматично здорова, практично здорова дитина. За цей час вона не хворіла, добре розвивається, їсть, сміється, реагує... Ніхто з родичів не приходив до неї, не цікавився навіть по телефону. До того ж її відвідування заборонене, поки не закінчиться суд», ― розповіла головний лікар будинку дитини №1 Алла Лігостаєва.
Ніхто з рідних за цей час так і не цікавився долею немовляти. Зараз дитина без статусу, її доля вирішиться після винесення вироку суду.
Нагадаємо, у спробі незаконно вивезти дитину підозрюють громадянина Німеччини, посередницю та маму немовляти. Саме німецьке подружжя минулого року намагалося вивезти українську дівчинку. На пункті пропуску Краковець прикордонники виявили, що у іноземців немає усіх документів, аби вивозити новонароджену дитину.