Неприємного запаху в місті меншає, - мер Львова

14:35, 28 вересня 2011

Неприємного запаху у місті стає менше і з часом проблему буде повністю вирішено, запевнив 28 вересня на брифінгу львівський міський голова Андрій Садовий. За його словами, питання неприємного запаху розглянуть одним із перших на наступній сесії Львівської міської ради.

«Робоча комісія матеріали скерувала в обласну прокуратуру і у відповідні інспекції, які за розмежуванням повноважень як державні органи влади мають займатися вирішенням даної проблематики. Завтра це питання одним з перших ми будемо заслуховувати на пленарному засіданні сесії міської ради», - зазначив Андрій Садовий.

«Причина є відома: є перевищення концентрації певними підприємствами. Наша каналізаційна мережа розрахована на ті стоки, які йдуть від мешканців міста Львова. Якщо є промислове підприємство і воно має свої стоки, воно повинно їх очистити перед тим, як скидати в міську систему. Але коли є перевищення в 67 разів на одному з підприємств – ну про що ми можемо говорити?», - додав він.

За його словами, він дав вказівку ще раз, повторно зробити дослідження, оскільки підприємства, на яких виявлено порушення, були незадоволені, що їх не попередили про перевірки.

«Ну будьмо дорослими. Ми не попереджаємо, коли ми приходимо і робимо заміри. Якщо ми би попереджали, то я думаю, що аналізи би були, напевне, ідеальними, і ми далі були з запахом. Сьогодні я бачу, що запаху набагато менше, правда? І ця ситуація плавно зійде до нуля», - запевнив Андрій Садовий.

За словами мера Львова, комісія і далі не попереджуватиме підприємства про подібні аналізи, оскільки це – те ж саме, що попередження злочинців перед перевіркою міліції.

Водночас Андрій Садовий наголосив, що винних треба покарати, і державна влада має зреагувати на ситуацію належним чином. Львівська міська влада не має права припинити діяльність підприємств, винних у порушеннях, додав міський голова.

Як інформував ZAXID.NET, лабораторні аналізи показали, що відповідальними за неприємний запах у місті Львові є насамперед підприємства «Ензим», «Світоч» та Львівський жиркомбінат. Так, підприємство «Ензим» перевищило дозволену норму викидів забруднюючих речовин у 69 разів, підприємство «Світоч» - у 12 разів, а ЛЖК – у 2,15 разів.