Янукович висловив своє невдоволення стосовно недавнього рішення Печерського районного суду м. Києва, який надав дозвіл на проведення заочного розслідування стосовно нього у справі про розстріли на Майдані. Президент-втікач, якого ГПУ, крім іншого, звинувачує в узурпації влади, вважає заочне судочинство у його справі беззаконням і порушенням права на захист.
Дивна реакція того, хто ще у 2004 р. претендував на президентство під брендом «тому що послідовний». А виявилося, що не зовсім «послідовний». Адже інститут заочного кримінального провадження з’явився у КПК саме за Януковича. При чому з’явився він у самий критичний для очолюваного ним режиму момент – у січні 2014 р. Тоді режим намагався спасти себе у будь-який спосіб і будь-якими засобами. З цією метою 16 січня 2014 р. були прийняті диктаторські закони, які були спрямовані на придушення народного постання проти диктатури. Так ось: одним із цих законів був закон «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо заочного кримінального провадження», яким КПК доповнювався новою главою «Заочне кримінальне провадження». Цей «диктаторський закон» у дикий спосіб був «проштовхнутий» регіоналами і комуністами, а Янукович його швидко підписав.
А тепер він, певно, про це вже забув і висловлює незадоволення заочним кримінальним провадженням, яке сам же «породив». Тому, що впроваджував його для інших і не допускав, що такий інститут буде застосовано до нього (що притаманно практично усім правителям)? Тепер хай «великий реформатор» відчує свої процесуальні новели на собі. Зрештою, як же інакше забезпечити його відповідальність за інкриміновану йому ГПУ причетність до злочинів на Майдані, якщо він втік з країни і сховався «за спину» агресора? Дуже шкода, що зараз не мають змоги подивитися йому в очі родичі героїв Небесної сотні, загиблих на російсько-українській війні, скалічені на Майдані і на фронті, біженці з Криму і Донбасу… Вистачить у диктатора совісті і сміливості на очний судовий процес?