Невідома речовина у Стрию досі отруює повітря аміаком

19:56, 14 жовтня 2014

Громадські активісти у Стрию Львівської області вимагають вивезти з міста та утилізувати вантаж невідомої речовини, яка забруднює довкілля.

Йдеться про кількадесят тонн скам’янілого порошку сірого кольору, який невідомі особи завезли на склад по вул. Сколівська, 14 ще в липні цього року. Відходи захоронили у двох котлованах. За результатами аналізу проб ґрунту, проведеного Держекоінспекцією у Львівській області, у відходах є свинець, кадмій, цинк, мідь, хром, амоній, хлориди та фосфор, які значно (від 4 до 380 разів) перевищують гранично допустиму концентрацію. А при контакті з вологою речовина виділяє аміак.

В одній із складських будівель також виявили 22 великогабаритні мішки із тією ж сумішшю. Пізніше вони зникли. Де вони зараз перебувають, і в яких умовах зберігаються – невідомо.

Стрийське міськрайонне управління ГУ Держсанепідслужби у Львівській області проводить моніторинг вмісту аміаку в повітрі поблизу двох житлових будинків, що розташовані біля складів. Як повідомив керівник управління Тарас Ракунець, останні лабораторні дослідження виявили перевищення вмісту амікаку в 4,9 разу. Відтак Держепідслужба рекомендує мешканцям цих будинків не перебувати тривалий час надворі та не відкривати вікна.

Міліція розслідує кримінальну справу за фактом забруднення земель. Як повідомив в. о. начальника слідчого відділення Стрийського міськвідділу міліції Ігор Андруховець, у справі є особа, якій висловили підозру. Однак з’ясувати власника шкідливого вантажу не вдалось: «За попередньою інформацією, це підприємство з Луганської області, але оскільки там проводиться АТО, з’ясувати більш детально зараз неможливо».

Втім, за інформацією активіста Олени Хромець, склад належить підприємству «ЛьвівМетСоюз», а орендувала його фірма «Оріал», зареєстрована в Алчевську. Однак Олена Хромець припускає, що справжній виробник відходів – підприємство, що працює на території Львівської області.

Оскільки вантаж шкідливої речовини є речовим доказом у кримінальному провадженні, міліція шукає ліцензоване підприємство, щоби вийняти порошок із котлованів, перенести його в тару і поставити на зберігання під дахом. Натомість громадські активісти звинувачують місцеву міліцію в тому, що вона 8 жовтня своїми силами здійснила виїмку речовини із землі, що призвело до збільшення концентрації аміаку в повітрі.

Нагадаємо, ще в серпні стрияни протестували проти бездіяльності влади у зв’язку із виявленими на території міста токсичним захороненням.