Незаконну прибудову у центрі Львова погодили в ЛОДА, а не у міськраді?

18:21, 18 березня 2011

Заступник міського голови Львова з гуманітарних питань Василь Косів поінформував 18 березня виконком про результати обстеження реконструкції кафе на проспекті Свободи, 16-18 у Львові, що прилягає до пам’ятки архітектури, віднесеної до спадщини ЮНЕСКО.

Василь Косів заявив: «Прибудова до високого муру порушує ст. 22 закону «Про охорону культурної спадщини», де йдеться про пам’ятки архітектури, і вказано, що забороняється змінювати пам’ятки. Пам’яткою є високий мур, який став після реконструкції кафе невидимим».

В.Косів повідомив, що проект реконструкції, затверджений у 2006 році, передбачав добудову одноповерхової споруди площею 88 кв. м. За його словами, у 2007 році були внесені зміни до цього проекту, якими передбачено уже двоповерхову споруду, площею 132 кв. м. «Ці зміни не були погоджені управлінням охорони історичного середовища Львівської міської ради, а лише управлінням архітектури», - зазначив заступник міського голови Львова.

Він повідомив, що в ході здійснення реконструкції було отримано два листи-погодження від сусідньої школи № 72. «У першому листі зазначено, що школа не заперечує проти реконструкції за умови проектування такого даху споруди, який школа зможе використовувати як трибуну для урочистостей, – зазначив В.Косів. - У наступному листі школа писала, що не заперечує проти утворення галереї, яку школа зможе  використовувати під час масових заходів».

Заступник міського голови констатував: «Коли ми комісією , у складі якої був представник управління охорони історичного середовища, координатора проекту GTZ, членів ІКОМОСу, вийшли на місце, то пересвідчилися, що виконана реконструкція не враховує викладених умов».

Крім цього, за його словами, є проблема з погодженням акту готовності об’єкта до експлуатації. «Унизу є місце для ряду підписів. Зокрема, відведене місце для підпису начальника управління охорони історичного середовища Львівської міської ради, біля якого надруковано Л.Онищенко. Насправді ж є підпис начальника управління охорони культурної спадщини Львівської обласної державної адміністрації Івановського і печатка їхнього управління», - заявив В. Косів.

Після доповіді Косіва, відбулося обговорення цього питання під час якого член виконкому, депутат Львівської міської ради від ВО «Свобода» Василь Павлюк наполегливо піддавав сумніву доцільності перебування у складі згадуваної комісії, яка обстежувала об’єкт представника GTZ. Також він емоційно заявив: «Це упереджене ставлення. Там був смітник, люди провели реконструкцію, а їх починають трусити». Врешті перший заступник міського голови Львова Олег Синютка підтримав пропозицію Павлюка створити робочу групу представників виконавчих органів Львівської міської ради та представників депутатського корпусу для подальшого розгляду цього питання.

Також О.Синютка доручив начальнику юридичного управління Львівської міської ради Гелені Пайонкевич з’ясувати причину появи в проекті акту готовності візи Василя Івановського та печатки управління, яке він очолює. «Якщо було перевищено повноваження, ми маємо реагувати відповідно», - сказав О.Синютка.