Нічия для Коноплянки

Як виглядав півфінал Ліги Європи із трибун «Арени Львів»

09:35, 29 квітня 2016

Корки на дорогах, які ведуть до «Арени Львів», натовпи біля входів на стадіон, перекупники, які в останній момент намагались продати квитки, багато прапорів і багато різних мов та говірок. Ці атрибути вже стали незмінними для єврокубкових вечорів донецького «Шахтаря» у Львові.

Однак цей вечір був особливим, адже «Арена Львів» вперше в історії приймала матч півфіналу Ліги Європи. І вперше у складі суперника «Шахтаря» виступав улюбленець української публіки, якому згодом доведеться вести збірну України під час Євро-2016.

Ще перед стартом матчу «Шахтар» - «Севілья» атмосфера стадіону була наелектризована настільки, що вболівальники боялись прогнозувати фінальний рахунок матчу. Однак казали – голи будуть, адже надто експресивні і надто динамічні суперники зійшлися того вечора на львівському стадіоні.

Перед матчем українські вболівальники жартували – хто б не виграв у цій парі, місцеві фанати залишаться у виграші. Адже з одного боку львівська публіка гаряче вболівала за «Шахтар», який у кількох кроках опинився від фіналу Ліги Європи, з іншого – підтримувала особисто одного гравця іспанської «Севільї», українця Євгена Коноплянку.

Однак вже зі старту зустрічі стало зрозуміло, на чиєму боці гості львівського стадіону. Трибуни із неабияким запалом вели «Шахтар» уперед, несподівано милозвучно виконавши перед стартом зустрічі гімн України.

Раптово на 6 хв зустрічі півзахисник іспанців Вітоло зумів перехитрити захисника «гірників» Ярослава Ракицького і пробити повз Андрія П’ятова – 0:1. Трибуни, які ще не встигли навіть нормально сісти і налаштуватися на футбол, були вражені. Однак перевага андалузців тривала недовго – вже на 23 хв зустрічі Марлос зрівняв рахунок і «Арена Львів» зірвалась в екстазі – 1:1.

Не менш емоційно підтримували «Шахтар» того вечора гості із сусідньої Польщі. Анджей і Дам’ян приїхали до Львова із Перемишля. Чоловіки розповіли, що цього сезону не пропустили жодного єврокубкового матчу «Шахтаря». У домашньому чемпіонаті польські гості підтримують познанський «Лех» і краківську «Віслу», однак в єврокубках через часті візити на «Арену Львів» почали симпатизувати «Шахтарю».

«Сьогодні на матчі – щонайменше тисяча осіб приїхала тільки із Перемишля. На жаль, польські команди не показують футбол такого рівня і не привозять до Польщі таких іменитих суперників, тому те, що «Шахтар» грає матчі Ліги чемпіонів та Ліги Європи у Львові – це просто для нас подарунок», - розповів Анджей.

У свою чергу Дам’ян додав, що у польських вболівальників, які приїхали на «Арену Львів», спостерігається схоже роздвоєння, що й в українських, адже у «Севільї» виступає півзахисник збірної Польщі Гжегож Крихов’як. Тому чоловіки у цьому матчі вболівали за «Шахтар», однак також підтримували особисто гравця своєї національної збірної.

Тим часом на 35 хв зустрічі Тарас Степаненко з подачі Марлоса зумів вивести «Шахтар» вперед – 2:1. Під завісу першого тайму «гірники» нарешті відчули себе справжніми господарями поля і раз за разом атакували ворота гостей. Однак кожного разу не зуміли довести розіграш атаки до логічного завершення. Опісля Мірча Луческу прокоментував, що рахунок першого тайму повинен був бути 4:1.

У другому таймі малюнок гри раптово змінився – «Шахтар» чи то втомився, чи то встиг розслабитися після перерви, однак ініціативу раз за разом перехоплювала «Севілья». Рахунок зустрічі міг бути зовсім іншим, якби французу Кевіну Гамейро більше щастило того вечора – лідер «Севільї» або не влучав у порожні ворота, або якимось магічним чином пробивав вище воріт. Однак свій шанс француз все ж таки отримав, коли фол Факундо Ферейри у штрафному майданчику севільців приніс пенальті до воріт Андрія П’ятова. Гамейро не розгубився і пробив точно – 2:2.

«Це печаль якась, - жалівся на трибунах чоловік середнього віку. – Рахунок повинен був бути 3:1, а вже 2:2. Хлопці, що з вами сталося?».

Ці слова належали донеччанину Андрію, який вже 2 роки як мешкає у Києві. Чоловік, який колись не пропускав жодного матчу «Шахтаря» у Донецьку, ще пам’ятав не менш образливий рахунок 2:2 у матчі з тією ж «Севільєю», щоправда, у далекому 2007 році. Тоді «гірники» буквально на останніх хвилинах втратили перевагу (2:1) у матчі за вихід у чвертьфінал Кубка УЄФА, а вже у додатковий час пропустили ще один гол і вилетіли із розіграшу турніру.

Фінальний свисток зафіксував кінцевий результат матчу «Шахтар» - «Севілья» - 2:2. Вболівальники були дещо розчаровані, що «гірники» втратили свою перевагу, однак дякували футболістам за яскравий і видовищний футбольний вечір.

Не менш тепло львівські трибуни проводжали свого улюбленця зі збірної України Євгена Коноплянку, якого замінили ще на початку другого тайму. Опісля вболівальники ділилися, що гра Євгена не вразила публіку – Коноплянка намагався бути корисним своїй команді, показав високий рівень самовіддачі, однак результативної гри не продемонстрував, тому швидка заміна виглядала хоча й неприємною, зате логічною.

«Я не хотів йти з поля, - розповів після матчу Євген Коноплянка. – Мені завжди приємно грати у Львові, я готовий тут грати хоч кожного дня. Також не відчуваю жодного дискомфорту, виступаючи проти своїх колег зі збірної. Такі матчі завжди дуже цікаві і приємні. Щодо шансів на вихід у фінал – у нас із «Шахтарем» вони рівні – 50/50».

Менш оптимістичними після матчу виглядали гравці донецького «Шахтаря». Футболісти виходили із роздягальні очевидно засмучені і навідріз відмовились від спілкування із журналістами. Дати коментарі погодився лише капітан «гірників» Даріо Срна.

Пізніше Мірча Луческу пояснив, що його підопічні дуже розчарувались втратою виграшного рахунку. Ніхто з них не очікував покинути поле із нічиєю, маючи фізичну та психологічну перевагу у першому таймі.

Нічия 2:2 у Львові хоча й неприємним осадом розчинилась у післяматчевих емоціях донецької команди, все ж таки дає більше можливостей, аніж програш. «Гірникам» достатньо перемагати із різницею в один м’яч у Севільї і путівка у фінал Ліги Європи опиниться в руках команди Мірчи Луческу. Тим більше, як кілька разів наголошував того вечора румунський тренер, «Шахтар» у цьому розіграші дуже добре грає у виїзних матчах.

Чи вдасться «гірникам» схилити прихильність футбольної фортуни і представити другий рік поспіль у фіналі Ліги Європи Україну – можна буде переконатись вже менш, ніж за тиждень – 5 травня на стадіоні «Рамон Санчес Пісхуан» у Севільї.