Нічия по-неаполітанськи

Як «Дніпро» розійшовся миром із «Наполі»

08:55, 8 травня 2015

У це важко віриться, однак усім скептикам на зло «Дніпро» зумів вигризти результативну нічию у півфінальному матчі Ліги Європи проти «Наполі». І це при тому, що італійці переважали дніпрян за класом, мали у своєму складі не одну зірку європейського футболу, і взагалі вважалися фаворитами цьогорічної Ліги Європи. Попри це фінальний свисток зафіксував втішний для «Дніпра» рахунок на табло у Неаполі – 1:1.

Непевна оборона «Наполі», промахи головного голеадора італійців Гонсало Ігуаїна, відмінна гра голкіпера Дениса Бойка і забитий з офсайду гол Євгена Селезньова – ось рецепт дніпропетровської нічиєї по-неаполітанськи. І варто додати, досить неочікуваний рецепт, кінцевий результат якого здивував не одного скептика і подарував надію багатомільйонній армії українських вболівальників - невже до фіналу Ліги Європи у Варшаві залишилось зробити лиш півкроку?

Перший тайм – хороший тайм

У першій половині зустрічі фанам «Дніпра» навіть не довелося бігти за домашньою аптечкою і шукати поспіхом заспокійливе. Підопічні Мирона Маркевича досить дисципліновано провели перший тайм, не розпорошуючись на полі, не втрачаючи позицій, а головне – не піддавшись на тиск заповненого стадіону «Сан Паоло», який гнав свою команду вперед.

Джаба Канкава у повітряній боротьбі проти Давіда Лопеса. Фото: УЄФА

Неаполітанці, звісно ж, постійно контролювали м’яч, однак розвернутися біля воріт Дениса Бойка і створити хоча б кілька дійсно небезпечних моментів не змогли. У свою чергу, дніпряни за досить нечастих атак губилися у штрафному майданчику «Наполі», на вістрі атаки непомітним залишався Нікола Калініч, а увесь багаж роботи випав на плечі трьох опорних півзахисників Федорчук-Ротань-Канкава.

Італійці помітно нервували, оскільки виходили на поле із наміром забивати і забивати багато, натомість грузнули в обороні «Дніпра», або ж стріляли повз ворота. Не дивно, що за такої гри команди пішли на перерву з сухим рахунком на табло – 0:0.

Другий тайм – стандарт, сумбур, офсайд

У другій половині зустрічі виважений перебіг гри першого тайму змінився під впливом доволі агресивної поведінки неаполітанців, які будь-що хотіли забити вдома. Зрештою, їм це вдалося вже на 50 хв зустрічі зусиллями Давіда Лопеса. Що образливо для підопічних Мирона Маркевича, італійці оформили свій єдиний гол зі стандарту, який дніпряни були змушені і прочитати, і відбити.

Давід Лопес святкує гол у ворота «Дніпра». Фото: УЄФА

1:0 на табло дещо розслабив знервованих після першого тайму італійців і послабив дисциплінованих у першій половині зустрічі українців. Середина другого тайму запам’яталася великою кількістю сумбурних моментів, в якому монолітний до того «Дніпро» розпадався на маленькі блоки і потроху піддавався тиску розпалених «адзуррі».

Тоді ж головний тренер «Дніпра» Мирон Маркевич вирішив випустити на поле Бруно Гаму, а майже під завісу матчу – свіжого центрфорварда Євгена Селезньова.

Євген Селезньов - автор голу дніпрян у ворота «Наполі». Фото: УЄФА

Заміни Маркевича спрацювали – дніпряни почали створювати моменти біля воріт неаполітанців, один з яких на 80 хв зустрічі завершився голом Євгена Селезньова – 1:1. Опісля вияснилося, що Селезньов забив з офсайду, який не зафіксував боковий арбітр, однак змінювати рішення вже було пізно.

Бойку – медаль за відвагу

Окрему подяку як вболівальники, так й гравці «Дніпра» повинні висловити голкіперу дніпрян Денису Бойку, який цього вечора виграв усі очні дуелі з кращим форвардом «Наполі» і чинним віце-чемпіоном світу Гонсало Ігуаїном.

Денис Бойко. Фото: соціальні мережі

Воротар «Дніпра» не боявся виходити один на один проти аргентинського нападника і саме завдяки індивідуальній майстерності Дениса Бойка дніпряни завершили матч з рахунком 1:1, а не, припустимо, – 3:1. До слова, слабка пристрільність Ігуаїна у цьому матчі відіграла у фінальному рахунку не менш важливу роль.

Усе вирішиться в Києві

Уже за тиждень НСК «Олімпійський» у столиці України прийматиме матч-відповідь ½ фіналу Ліги Європи «Дніпро» - «Наполі». Звісно, що дніпропетровський клуб очікує побачити аншлаг і отримати повноцінну домашню підтримку на київській арені. Здобувши, нехай і сумнівну, але нічию в надскладному матчі у  Неаполі, «Дніпро» подарував українцям надію на справжнє футбольне диво – фінал Ліги Європи за участю української команди.

Якщо вірити статистиці, «Наполі» жодного разу не виходив у наступні раунди єврокубків після нічиєї або програшу вдома. Кожного разу неаполітанці вилітали за сумою двох матчів. Чи станеться так в історії з «Дніпром»? Цілком можливо. Адже до цього вечора мало хто вірив, що дніпрянам не тільки вдасться встояти на нічию, а й привезти такий важливий, нехай і не зовсім чесний, гол зі стадіону «Сан Паоло» у Неаполі. Тому усе вирішиться в Києві. А далі – може й у Варшаві?