Nie tylko we Lwowiе

У Вроцлаві розпочався Львівський місяць

19:59, 4 квітня 2016

У Вроцлаві минулими вихідними можна було зустріти чимало львів’ян. Різнокольорові тотеми із написами LWOWCLAW з усіх боків оберігають площу Ринок, на якій, у провулку, примостилась Львівська вуличка. На площі грає «Гич-оркестр» та Lemko Bluegrass Band, варять львівську каву та сперечаються про українську літературу. Так у польському Вроцлаві розпочався Львівський місяць.

Lemko Bluegrass Band на площі Ринок у Вроцлаві

У період між католицьким та православним Великоднем Львів долучився до проекту «Європейська столиця культури». У самому центрі, на Львівській вуличці (в інший час вона називається Гончарським переходом) розташувався клуб «Під Клепсидрою». Саме тут відбувається більшість зустрічей, тусовок та презентацій. Тут виступав Андрухович, тут презентували антологію сучасної української поезії «Листи з України», тут багато музики та дуже багато людей.

Музиканти, дипломати, художники, поети у першу ніч Львівського місяця стали просто львів’янами незалежно від того, у якому місті вони народилися та живуть. Тут за столиком, як на львівській Вірменський, сидить очільник «Дзиґи» Маркіян Іващишин.

Саме він з українського боку разом з польським колегою Рафалом Козинським відкрив Львівський місяць. Як розповів Рафал Козінський, Львівський місяць має на меті також звільнитися від стереотипного мислення про Україну. Насправді Україна є сучасною країною, в якій пульсує життя, і вона може презентувати європейську культуру та мистецтво на найвищому рівні. у Вроцлаві.

Львівська вуличка

Директор Європейської столиці культури Вроцлав 2016 Кшиштоф Май, вважає, що долучивши Львів, можливо показати нові можливості у демократичному світі. «Львів ділиться з нами свіжим поглядом на культуру, яка є, можливо менш комерційною, проте вона надає нового поштовху мистецькому рухові у Польщі».

«Можливо Брюссель погодиться на те, аби Європейську столицю культури часом проводили в країнах, які не належать до ЄС. Це буде наш вроцлавський і польський внесок в те, аби зміцнити Україну і дати їй право сильного голосу, який промовляє: „ми теж у Європі, і що Європа це не лише ЄС і що культура не має політичних і формальних кордонів”», - додав він.

Шість поверхів займає виставка «Український зріз»

Простір Львова у Вроцлаві не обмежується лише Львівською вуличкою. Як і більшість акцій не обмежуються містом Лева. Шість поверхів кам’яниці на Ринку стали тимчасовим та дуже презентативним музеєм українського актуального мистецтва, об’єднавши близько 50 митців з різних частин України у масштабному проекті «Український зріз». Його куратором є львівський художник Влодко Кауфман.

Неподалік від Ринку, у кінотеатрі «Нові Горизонти» фільмом Олега Сенцова «Гамер» розпочалась кінопрограма Львівського місяця, яка так само об’єднає режисерів з цілої країни.

Перші дні стали переповненими не лише подіями, а й публікою, яка пирйшла їх відвідати. Зустріч з Юрієм Андруховичем та показ «Гамера» Олега Сенцова навіть не змогли вмістити усіх бажаючих.

Режисер та музикант Остап Костюк долучився до акції «Звільнити Олега Сенцова»

Хотілося б сподіватись, що інтерес до української культури протримається увесь місяць, адже організатори максимально доклалися до того, аби він був насиченим. Арт, література, кіно, музика, дитяча програма. Дискусії, творчі майстерні, виставки, перфоманси, майстер-класи… Про кожну із частин цієї насиченої програми ZAXID.NET розповість окремо.

Загалом у рамках Львівського місяця у Вроцлаві до польського міста приїде близько 300 українських митців. 80% мистецьких проектів українські митці готували спільно спеціально для цієї події.

Фото: Катерина Сліпченко та esk2016.lviv.ua