Ніхто Україні не дасть кредит, ніхто не захоче нас рятувати, - економіст

22:45, 31 січня 2013

Звинувачення у причетності екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко до вбивства Євгена Щербаня — це спроба президента викрутитися перед Європою, переконаний економіст Олександр Кірш. Разом з тим президент став ізгоєм у Європі, а тому нема підстав розраховувати на кредит МВФ чи якийсь інший порятунок зі сторони ЄС.

На його думку, Європа не визнає засудження Тимошенко по газовій справі, тому влада хоче звинуватити її у чомусь серйознішому, пише Gazeta.ua.

"Вона сидить за лівим обвинуваченням, за політичні дії можна посадити будь-кого, - вважає Кірш. - Так само можна посадити Ангелу Меркель за допомогу Греції. Тепер проти екс-прем'єрки заводять справді кримінальну справу".

Проте Європа не повірить новій справі, впевнений економіст.

"Янукович розуміє, що нові звинувачення ще гірше загострюють стосунки з Європою. Але в нього нема виходу. Він боїться Тимошенко, бо може програти їй вибори. Він хапається за владу з останніх сил. Інакше втратить все", - зауважив експерт.

Він вважає, що Угоди про асоціацію з ЄС Україні не бачити. Тому Янукович веде таємні перемовини з Росією про вступ до Митного союзу.

"Янукович став ізгоєм у європейській політиці. Ніхто Україні не дасть кредит. Ніхто не захоче нас рятувати, коли в країні відкривають нові й нові політичні справи проти лідерів опозиції", - наголосив Кірш.

Експерт зазначив, що в Україні надалі поглиблюватиметься криза.

"Українська економіка тепер не дуже залежить від стосунків з Європою. Вона дійшла до такого стану, що серйозних проблем не минути", - додав Кірш.

Нагадаємо, 29 січня в Україну прибула місія МВФ.

Перший віце-прем'єр-міністр Сергій Арбузов 14 грудня заявив, що Україна розраховує домовитися з Міжнародним валютним фондом про отримання нового кредиту стенд-бай обсягом 10 млрд SDR (близько 15,4 млрд дол.).

У 2010 році Україна і МВФ ухвалили програму співпраці stand-by загальним обсягом 15,5 млрд дол. з метою реалізації реформ в Україні. Влітку 2010 року Україна отримала від МВФ перший транш у розмірі 1,89 млрд дол. У грудні 2010 року було виділено другий транш у розмірі близько 1,5 млрд дол. Після цього виділення коштів за програмою було заморожено через невиконання Україною низки узятих на себе зобов'язань, зокрема щодо підвищення тарифів на газ і теплопостачання для населення. Згодом у МВФ підтвердили, що готові відновити співпрацю по кредитуванню, якщо Україна виконає раніше погоджені заходи.