Німеччина готова прийняти Тимошенко на лікування

22:16, 25 квітня 2012

Федеральний уряд Німеччини «глибоко занепокоєний» станом здоров’я лідера української опозиції Юлії Тимошенко. Таке ж занепокоєння викликає і стан інших опозиціонерів, які перебувають в ув’язненні в Україні, заявив міністр закордонних справ Німеччини Ґідо Вестервелле 25 квітня у Берліні.

Федеральний уряд очікує, що Тимошенко та іншим колишнім членам уряду буде надано необхідну медичну допомогу, пише DW. Вестервелле наголосив, що уряд у Києві мусить дотримуватися свого однозначного правового зобов’язання надавати достатню медичну допомогу. "Пропозиція федерального уряду забезпечити лікування Юлії Тимошенко в Німеччині чинна", - зауважив міністр закордонних справ ФРН. За словами Вестервелле, він особисто ще раз нагадав по це своєму українському колезі.

Запит українського уряду щодо надання медичної допомоги з Німеччини взято до уваги, пояснив очільник міністерства закордонних справ Німеччини. Нині, сказав Вестервелле, триває перевірка, "як і за яких передумов" така медична допомога могла би мати сенс.

Водночас Ґідо Вестервелле відхилив можливість бойкоту ігор європейської першості з футболу в Україні. "Я не прихильник закликів до бойкоту", - зауважив німецький міністр. Навпаки, наголосив Вестервелле, саме через значний інтерес громадськості "Євро-2012" є доброю нагодою уважніше подивитися на те, як в Україні дотримуються верховенство права та прав людини.

Занепокоєння повідомленнями про голодування Юлії Тимошенко висловила і Європейська комісія. Речник Єврокомісії, зокрема, закликав український уряд якомога швидше надати пояснення щодо ситуації довкола екс-прем'єра. Крім того, незалежні та компетентні представники та її адвокати повинні терміново і на достатній час отримати доступ до Тимошенко. За словами речника, Єврокомісія зачекає з подальшими коментарями, доки не отримає "надійну й об’єктивну інформацію" про ситуацію, що склалася насправді.

Відповідну заяву також зробила Рада Європи. "Голодування Тимошенко погіршить її й без того слабке здоров'я", - застеріг, зокрема, голова Парламентської асамблеї Ради Європи Жан-Клод Міньон напередодні у Страсбургу. Міньон закликав уряд у Києві дозволити провести обстеження та лікування Тимошенко "незалежними лікарями". Крім того, представники міжнародної спільноти мали би отримати можливість відвідати ув'язнену опозиціонерку.

Нагадаємо, Юлія Тимошенко почала голодування 20 квітня, на знак протесту проти брутального поводження з нею працівників Качанівської колонії.

Додамо, що українські опозиційні політики неодноразово заявляли, що Тимошенко треба лікувати в одній з клінік в Німеччині. Однак, 20 квітня Генеральний прокурор України Віктор Пшонка, на прес-конференції заявив, що лікування засуджених громадян України за межами країни, зокрема Юлії Тимошенко, не передбачається законодавством держави.