Німеччина готова використовувати російську вакцину від Covid-19

«Супутник V» зможуть використовувати в Німеччині, якщо він пройде сертифікацію та отримає дозвіл від Єврокомісії

15:00, 15 лютого 2021

Німеччина готова використовувати російську вакцину від Covid-19, якщо вона отримає дозвіл від Єврокомісії на використання в ЄС. Про це заявив представник Кабінету міністрів Німеччини Штеффен Зайберт під час брифінгу 15 лютого.

За його словами, уряд ФРН вважає, що безпечну та ефективну вакцину від коронавірусу слід використовувати, незалежно від того, в якій лабораторії вона розроблена.

Найважливішою умовою є необхідність пройти сертифікацію та отримати дозвіл від Єврокомісії.

«Умовою є те, що вона пройде сертифікацію у Європейському агентстві лікарських засобів (EMA) і потім отримає дозвіл від Єврокомісії на використання в ЄС», – сказав Зайберт.

Європейський лікарський регулятор досі не отримав заявку від Росії на реєстрацію «Супутника V», хоча російська сторона стверджує зворотне.

Що зараз відбувається з російською вакциною

«Спутник V» – препарат, розроблений Національним дослідницьким центром епідеміології та мікробіології імені Гамалії.

У серпні російське видання «Фонтанка» вивчило непублічний звіт щодо «Спутник V» і з’ясувало, що в 38 дорослих здорових добровольців, які брали участь у випробуваннях препарату, зафіксували 144 побічні ефекти.

У вересні претензії до даних другого етапу клінічних випробувань вакцини висловила міжнародна група вчених.

Самі розробники «Спутник V» критику відкидають: кажуть, що ефективність препарату перевищує 95%, а небажаних побічних ефектів у випробовуваних виявлено не було.

Проте пізніше один з розробників «Спутник V» заявив, що вакцина може не допомогти захиститися від Covid-19, «якщо в людини під час вакцинації був стресовий стан».

У грудні препарат проходив подвійне сліпе рандомізоване плацебо-контрольоване клінічне випробування, тобто дослідження препарату ще не завершили, а людей уже вакцинували.

Станом на початок лютого «Спутник V» схвалили до використання регулятори декількох країн — Білорусі, Аргентини, Венесуели, Алжиру, Сербії, Парагваю, Болівії.