Німеччина розглядає питання отримання від США дозволу на завершення будівництва російського газопроводу «Північний потік-2» в обмін на надання масштабної фінансової допомоги Україні. Про це пише німецька газета Handelsblatt із посиланням на власні джерела.
Інвестиції можуть стосуватися виробництва та зберігання водню. Згідно із програмою ЄС, Європа має стати кліматично нейтральною до 2050 року. До цього процесу Німеччина хоче залучити і Україну, модернізувавши її виробничі та транзитні потужності.
Такий проект, як пише німецька газета, вже погоджений між німецькою Siemens Energy та енергохолдингом олігарха Ріната Ахметова ДТЕК при підтримці урядів двох країн. Він передбачає будівництво у Маріуполі заводу з виробництва водню на базі одного їз металургійних комбінатів гірничо-металургійної групи «Метінвест».
Крім того, Німеччина також планує співпрацювати із Україною в сфері ІТ та автомобілебудуванні. Зокрема, за даними журналістів, німецькі автовиробники розглядають можливість перенесення дочірніх фірм з Азії до України.
Що таке «Північний потік-2»
Проект магістрального газопроводу з Росії в Німеччину через Балтійське море в обхід України довжиною понад 1200 км. Потужність нового трубопроводу складе 55 млрд м3 газу на рік. Вартість проекту – 9,5 млрд євро. Газопровід будує російський «Газпром» спільно з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell і Wintershall. Спершу планувалося завершити його до кінця 2019 року, але через спротив частини європейських країн, будівництво загальмувалося.
Противниками проекту є, зокрема, Україна, Польща, Угорщина, Молдова, Румунія, Чехія, Словаччина, Латвія, Литва, Естонія та США. Серед аргументів наводиться, зокрема, посилення енергетичної залежності Європи від постачання російського газу, а також шкода екосистемі Балтійського моря. Росія, Німеччина, Австрія та інші країни, компанії яких беруть участь у будівництві, наполягають, що йдеться виключно про бізнес-проект.
За оцінкою Bloomberg, учасникам проекту залишилося укласти трохи більш як 100 кілометрів труб. 6 лютого 2021 року у прибережних водах Данії будівництво «Північного потоку-2», зупинене майже на рік через санкції США, знову відновилося.
Розрахункова швидкість укладання труб становить 0,4 кілометра за день. Такими темпами данська ділянка газогону має бути завершена до кінця травня 2021 року. Після цього «Фортуна» має почати добудовувати німецьку ділянку.