Німеччина хоче оголосити 2011 роком культурної співпраці з Україною

15:36, 6 грудня 2010

Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні Ганс-Юрген Гаймзьот зазначає, що Німеччина хоче оголосити 2011 роком культурної співпраці з Україною, в першу чергу, Західною.

Про це він повідомив 6 грудня під час брифінгу у Львові після зустрічі з головою Львівської ОДА Василем Горбалем.

Розповідаючи про зустріч, він зазначив, що йшлося про економічну, культурну і політичну співпрацю.

"На території Львівської області знаходиться німецьке підприємство, яке дає роботу понад 6 тисячам львів’ян та мешканцям області. Це "Леоні". Той факт, що фірма працює на ринку вже 15 років, вселяє впевненість, і я часто кажу, що у Львові та Львівській області є дуже позивний клімат для інвесторів", – зазначив Ганс-Юрген Гаймзьот.

Водночас він наголосив: "Також хочемо оголосити 2011 рік роком культурної співпраці, перш за все, із Західною Україною. Ми будемо шукати співпраці з освітніми і культурними закладами у Львові та в інших містах Західної України. Ще одним проектом буде "Дойчмобіль": це такий інформаційний автобус, який буде курсувати між Західною та Східною Україною, щоб популяризувати німецьку мову та культуру", – сказав Посол.

Він додав: "Мені було приємно дізнатися, що пан Горбаль навчався у Пассау (Німеччина) і говорить німецькою".

Також, розповідаючи про мету свого візиту до Львова, Ганс-Юрген Гаймзьот розповів, що бере участь у засіданні восьмої комісії, яка займається поверненням культурних цінностей в Україну.

"Засідання почалося сьогодні зранку. Це важливо, бо Україна і Німеччина мають велику співпрацю у цій галузі. Співпраця почалась 20 років тому, і було зроблено багато кроків, щоб певні культурні цінності повернулися в Німеччину чи в Україну", – сказав він.

Крім того, Посол зазначив, що мав змогу ознайомитися з проектом, який реалізують у Львові спільно Німецьким товариством технічного співробітництва (GTZ) ГмбХ щодо оновлення старої частини міста Львова.

"Напередодні Євро-2012 дуже важливо, щоб Львів ще раз усвідомив культурне багатство, яке він має, і показав його у всій красі туристам, які приїдуть… Дуже важливо, щоб і населення Львова перейнялося цією проблемою і допомагало відновлювати історичну частину міста", - сказав Ганс-Юрген Гаймзьот.