«Хочу вас запевнити, що моя країна і в майбутньому нестиме відповідальність за жахи націонал-соціалістичних злочинів. Ми пам’ятатимемо надалі», – заявив 27 січня у Львові під час вшанування жертв Голокосту Надзвичайний та Повноважний Посол ФРН в Україні доктор Кристоф Вайль.
Він нагадав, що 27 січня 1945 року солдати Червоної армії звільнили концтабори, де було закатовано мільйони людей.
«Націонал-соціалістичний терор приніс свої жахіття і до Львова, міста з багатою та розвиненою європейською культурою, внесок у яку зробила і єврейська частина населення. З початком расово-ідеологічного винищувального походу проти Радянського Союзу німецькі окупанти влаштували гетто і у Львові, і сюди у певний час були брутально зігнані понад 150 тис. осіб», – сказав Кристоф Вайль.
Він додав: «Коли влітку 1944 року до Львова увійшла Червона армія, вона знайшла тут, за свідченнями сучасників, лише від 200 до 300 в’язнів гетто».
Після промови посол поклав вінок до пам’ятника жертвам львівського гетто.
Як інформував ZAXID.NET, 27 січня у Львові вшанували жертв Голокосту спільною молитвою та хвилиною мовчання.
Заступник міського голови Львова з гуманітарних питань Василь Косів наголосив, що Львів переніс дуже важкі події ХХ століття: «Після Другої світової війни, на початку 50-х років, місто залишилось фактично без львів’ян. Тут залишилось не більше 10% тих, хто жив тут до війни… Пам'ять про них житиме вічно».
Нагадаємо, 2010 року у Львові пройшла молитовна хода «Марш Життя», а також мітинг-жалоба в пам'ять жертв Голокосту. У Львів приїхали 11 осіб – нащадків німецьких солдатів, щоб вибачитись перед єврейським народом за Голокост.