Німеччина наполягатиме на транзитній ролі України у постачанні російського газу

19:41, 5 лютого 2021

Німеччина буде продовжувати намагатися забезпечувати роль України для транзиту газу з Росії до країн Європи. Про це заявила канцлер ФРН Ангела Меркель під час зустрічі з французьким президентом Емануелем Макроном, повідомляє «Укрінформ».

«Ми будемо продовжувати (забезпечувати транзит Україною, – ред) й далі це робити, в тому числі в рамках роботи з Україною і Росією в Мінському форматі», – запевнила вона.

Питання «Північного потоку 2» було «інтенсивно та відверто обговорено» під час німецько-французької Ради. Меркель повторила свою позицію, що Німеччина вважає проєкт суто економічним, «але з політичними ускладненнями». Екстериторіальні санкції вона засудила.

Політик також сказала, що Берлін не поділяє думку про односторонню залежність Європи від Росії в контексті імпорту газу.

Очільниця німецького уряду зазначила, що стратегічно важливо залишатися з Росією в діалозі з багатьох питань.

У цьому контексті вона додала, що відносно ситуації в Україні «останніми місяцями спостерігається мало кроків» з боку РФ, це питання треба тримати на порядку денному, для чого також треба залишатися в діалозі з Путіним.

Що таке «Північний потік-2»

Проект магістрального газопроводу з Росії в Німеччину через Балтійське море в обхід України довжиною понад 1200 км. Потужність нового трубопроводу складе 55 млрд м3 газу на рік. Вартість проекту – 9,5 млрд євро. Газопровід будує російський «Газпром» спільно з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell і Wintershall. Спершу планувалося завершити його до кінця 2019 року, але через спротив частини європейських країн, будівництво загальмувалося.

Противниками проекту є, зокрема, Україна, Польща, Угорщина, Молдова, Румунія, Чехія, Словаччина, Латвія, Литва, Естонія та США. Серед аргументів наводиться, зокрема, посилення енергетичної залежності Європи від постачання російського газу, а також шкода екосистемі Балтійського моря. Росія, Німеччина, Австрія та інші країни, компанії яких беруть участь у будівництві, наполягають, що йдеться виключно про бізнес-проект.