Німеччина не наполягатиме звільнити Тимошенко для підписання Угоди, – джерело

22:15, 24 вересня 2013

Німеччина не наполягатиме на звільненні колишнього прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко для підписання Угоди про асоціацію з ЄС, оскільки ім’я Тимошенко є в умовах, висунутих Радою ЄС минулого року. Про це власному кореспонденту УНІАН у Брюсселі повідомив високопосадовий європейський дипломат.

Він нагадав, що міністри закордонних справ країн-членів ЄС на засіданні 10 грудня 2012 року висунули три важливі умови для підписання угоди. “Ці висновки – база для підписання угоди. Одна з частин цього – реформування юридичної системи, і це стосується і справи Тимошенко, яка є дуже символічною”, – сказав співрозмовник агентства.

Водночас відповідаючи на запитання щодо того, чи означає це, що Німеччина наполягатиме на звільненні Тимошенко, як передумови до підписання угоди, дипломат запропонував пригадати висновки Ради ЄС. “Я не думаю, що ім’я Тимошенко є в умовах, висунутих Радою закордонних справ минулого року. Я не читав цього прізвища там”, – сказав він.

Разом з тим голова Комітету з питань закордонних справ Європарламенту Ельмар Брок висловив переконання в тому, що Тимошенко має бути звільнена ще до схвалення рішення про підписання Угоди про асоціацію. “Про це мені говорили Президент Литви Даля Грібаускайте, міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт, комісар ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле в Ялті. Нічого не змінилося із суботи”, – сказав він.

Нагадаємо, Україна планує підписати угоду про асоціацію з ЄС і зону вільної торгівлі в листопаді 2013 року. 18 серпня Кабінет Міністрів України схвалив проект угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

Додамо, що 20 вересня на відкритті саміту «Ялтинська європейська стратегія» у Ялті президент Віктор Янукович сказав, що для вирішення питання стосовно звільнення Тимошенко ще є час. Наступного дня, 21 вересня, голова Комітету у закордонних справах Європейського Парламенту Ельмар Брок у Ялті заявив, що Європейський Союз очікуватиме на вирішення справи Тимошенко до 15 жовтня.

Комісар ЄС з питань розширення і європейської політики сусідства Штефан Фюле під час спілкування з представниками ЗМІ наголосив, що "питання Тимошенко" залишається важливим для Європи, але не є вирішальним для підписання Угоди про асоціацію з Україною.